Хороскопски знаци кои најчесто прават грешки во љубовта
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020
Архитект 12-03-2020


Хороскопски знаци кои најчесто прават грешки во љубовта

На кого ѕвездите постојано му ги мрсат конците? Кои зодијачки претставници се вљубуваат во личности што не им одговараат за врска?

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-1.png

Многупати досега сме пишувале за тоа како хороскопскиот знак во коj сте родени, не ви ги одредува единствено карактерните особини, туку силно влијае и на емотивниот живот.

Оттука, ако баш немате среќа, или, пак, редовно налетувате на погрешни ликови со кои не сте задоволни во врската, можеби астрологијата го има одговорот зошто е така.

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-2.jpg

Ова се хороскопските знаци кои најчесто прават грешки во љубовта:

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-3.png

Овните храбри, дрски и самоуверени. Покрај тоа се и смели, па веруваат дека може да имаат сѐ што ќе посакаат, односно со нивната упорност да го придобијат секого. Меѓутоа, забораваат дека ова не пали секогаш и кај сите луѓе. Слаткоречивоста не е доволна. За да ја пронајдат личноста што навистина ќе им го подари своето срце, едноставно ќе мора повеќе да се потрудат.

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-4.jpg

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-5.png

Скорпиите се мошне тврдоглави личности. Кога ќе запознаат некого што го сметаат за добра прилика, но не е заинтересиран за нив со иста мера, ним може да прерасне во опсесија. Ќе се обидат на сите можни начини да го придобијат. Резултатот честопати е повлекување на другата страна. Поради тоа имаат чувство дека одново се заљубиле во погрешна особа. А, во случајот, пресудна е веројатно тактиката која не одговара.

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-6.jpg

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-7.png

Стрелците се склони кон авантури. На светот гледаат како на место каде може да доживеат нешто ново, не плашејќи се да ги откријат ниту најдалечните точки. Тие веруваат дека сѐ е возможно. Проблемот е што се заљубуваат во луѓе кои никогаш не ќе може да ги имаат. Сосема забораваат на реалноста, сѐ додека едно утро не се разбудат од нивниот сон.

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-8.jpg

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-9.png

Рибите се креативни, мудри и мирни. Но, неретко и тие бегаат од реалноста. Кога некого сакаат, тоа го прават со сето срце и душа. Ако, пак, се сами, тие насила се обидуваат да најдат нов партнер со кој ќе можат да го поминат животот. Од оваа причина, честопати се вљубуваат во личности кои за жал немаат интерес за нив.

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-10.jpg

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-11.png

Биковите се верни души. Тие со двете нозе цврсто стојат на земјата. Од друга страна се сензуални, па неопходно им е многу љубов и интима, како воздухот што го дишат. Во потрагата по сродна душа, немаат никакви колебања. Единствената препрека на патот им е што се претерано тврдоглави, како и научени да добиваат што сакаат. Затоа не се предаваат кога ќе се заљубат во некого, сеедно дали другата страна покажува интерес или не. На крајот остануваат разочарани, ама самите си се виновни.

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-12.jpg

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-13.png

Раковите се најемотивните помеѓу хороскопските знаци. За нив семејството и врските, како пријателски, така и романтични, постојано се на прво место. Тие се особено внимателни и грижливи, па задоволство им причинува да ги разгалуваат саканите. За жал, често се вљубуваат во личности кои не можат или не сакаат да им возвратат на чувствата.

horoskopski-znaci-koi-najchesto-pravat-greshki-vo-ljubovta-14.jpg

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена Пред да се впуштите во нова врска или да се врзете на било кој начин, прво откри...
Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци Народниот календар е книга која порано ја имало во речиси секој дом. Во него мож...

Најчитани неделава