Според хороскопот: Кои жени се најпровокативни во машките очи?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020
Архитект 12-03-2020


Според хороскопот: Кои жени се најпровокативни во машките очи?

Кога станува збор за умешност во заведувањето, на припадничките од понежниот пол родени во еден знак, апсолутно никој не може да им конкурира. 

spored-horoskopot-koi-zheni-se-najprovokativni-vo-mashkite-ochi-1.png

Овните се предодредени за лидери, а нивната харизма и динамичност се главните адути кои го привлекуваат спротивниот пол. Мажите посебно ги возбудува необјаснивата енергија што тие ја поседуваат, односно моќта да го претворат секој можен ден во несекојдневна авантура.

spored-horoskopot-koi-zheni-se-najprovokativni-vo-mashkite-ochi-2.jpg

Кај родените во овој знак е изразена страственоста и желбата да го задоволат партнерот, како би му покажале што сѐ знаат. Притоа се многу оптимистични и борбени. Не тежнеат да пронајдат маж кој ќе биде доминантен, туку некој со кого ќе се најдат на иста бранова должина.

spored-horoskopot-koi-zheni-se-najprovokativni-vo-mashkite-ochi-3.jpg

Кога ќе се вљубат, стануваат мошне романтични, ама и љубоморни. Не поднесуваат лаги и измами. Ако им згрешите, ќе исчезнат од вашиот живот со молскавична брзина, пред воопшто да смислите изговор или извинување. И никогаш нема да ги заборавите.

spored-horoskopot-koi-zheni-se-najprovokativni-vo-mashkite-ochi-4.jpg

А, доколку им го подарите срцето и успеете да го следите нивното темпо и интензивност, тогаш знајте дека сте стекнале партнерка која ќе се потруди секој миг да ви го направи незаборавен и вреден за спомени.

spored-horoskopot-koi-zheni-se-najprovokativni-vo-mashkite-ochi-5.jpg

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена Пред да се впуштите во нова врска или да се врзете на било кој начин, прво откри...
Како реагираат знаците кога го читаат сопствениот хороскоп? Иако сите припаѓаме на некој од 12-те знаци во Зодијакот, не секој од нас верува...

Најчитани неделава