4 хороскопски знаци кои уживаат во сингл-статусот и ја обожаваат слободата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


4 хороскопски знаци кои уживаат во сингл-статусот и ја обожаваат слободата

Дали некогаш сте помислиле дека е сосема погрешно статусот сингл да го поистоветувате со осаменост и неисполнетост?

ovie-4-horoskopski-znaci-uzhivaat-vo-singl-statusot-i-ja-obozhavaat-slobodata-01.jpg

Постојат многу причини зошто некои луѓе одбираат да бидат сингл, но пред сè, тие ја ценат слободата која ја имаат. Навистина е срамно да им ја наметнувате таа етикета, бидејќи едно е сигурно - тие умеат да се снајдат и во врска, но уште подобро умеат надвор од неа.

Четири хороскопски знаци точно знаат дека врските се прекрасни, но и дека животот не е наменет за да се помине целиот во врска.

Тие ја ценат својата слобода и не прават драма од својот љубовен статус, а еве за кого се работи:

Девица

Тие имаат многу планови кои сакаат да ги реализираат, па немаат ни многу време да размислуваат за својот љубовен статус. Понекогаш одат дотаму што дури и се сигурни дека врска би им пречела да реализираат сè што замислиле и само ќе им го наруши воспоставениот дневен распоред.

Многу се пребирливи околу својот партнер, па не сакаат да губат време со некој кој не им е компатибилен. Затоа, за тоа време, избираат да бидат сингл, додека не се најде вредна личност поради која би се промениле.

Стрелец

Стрелецот е во постојана потрага по авантура, а врската може само да го спречи да види каде има забава. Но, ова не значи дека тие не се романтични - напротив, кога се во врска, се едни од најдобрите партнери кои можете да ги посакате.

Единствено, треба да се навикнете на поголема флексибилност и на нивната потреба постојано да запознаваат нови личности и да се забавуваат.

ovie-4-horoskopski-znaci-uzhivaat-vo-singl-statusot-i-ja-obozhavaat-slobodata-02.jpg

Водолија

Тие не се грижат како би се вклопиле во светот, туку како светот ќе се вклопи во нивните распореди. Се работи за доста индивидуален знак, кој не сака да се менува во име на љубовта.

Свесни се дека врските носат и одредени жртви, па затоа и внимателно ќе избираат за кого ќе решат да жртвуваат дел од своите навики.

Риби

Тие се слатки и сентиментални, романтични и привлечни, но не сакаат да бидат загушени од љубов и обврски во врската.

Нив често им е потребна самотија, нешто што нивните партнери не го разбираат лесно. Ја сакаат љубовта, но уште повеќе уживаат во убавините на својот слободен живот.

ovie-4-horoskopski-znaci-uzhivaat-vo-singl-statusot-i-ja-obozhavaat-slobodata-03.jpg

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Љубовен хороскоп за јуни 2018: Овните ги очекува возбудлива игра, Близнаците - паралелна авантура Летото е пред самиот праг, но што може да очекувате во љубовните односи? Ле...
Љубовен хороскоп за март 2019: Стрелците ќе се смират со бившите, Вагите ќе влезат во врска без обвр... Месец март носи нови предизвици, промени и случувања на љубовно поле за секој хо...
Љубовен хороскоп за септември 2019: Овните - љубов со погрешна личност, Девиците - очајни по компром... Љубовни маки или реализирање на љубовните соништа, што ви носат ѕвездите овој се...