Бикот ќе ви готви, но ќе го изеде целото јадење - Плус и минус од љубовта на секој хороскопски знак
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Бикот ќе ви готви, но ќе го изеде целото јадење - Плус и минус од љубовта на секој хороскопски знак

Луѓе сме, далеку од совршени и постојано правиме грешки. Љубовта не е никаков исклучок од правилото. Во секоја врска веројатно може да се истакнат многу плусови и неколку минуси кои се однесуваат на партнерот. Хороскопот има прилично голема врска со тоа.

Plus-i-minus-od-ljubovta-na-sekoj-horoskopski-znak-01.jpg

Лавот, на пример, секогаш изгледа совршено како да излегол од некоја модна кампања, а вие покрај него се чувствувате хаотично и несредено… каков е случајот кај другите знаци од зодијакот?

Кои се најголемите плусеви и минуси кои произлегуваат од љубовта кај секој од знаците?

Овен

+ Ќе се бори против сите ваши непријатели.

- Немојте да мислите дека нема да се бори и против вас.

Бик

+ Постојано ќе готви нови и вкусни јадења за вас

- Најголемиот дел од подготвеното ќе го изеде самиот.

Близнаци

+ Симпатични, слатки и шармантни

- Сè уште симпатични, слатки и шармантни, дури и кон луѓето за кои сте им дале до знаење дека не ги поднесувате.

Рак

+ Сакаат да се гушкаат

- Претеруваат со гушкањето, секогаш и секаде, дома, во јавност и се лутат во првиот момент кога ќе се одлепите од нив.

Лав

+ Возбудливи и секогаш изгледаат беспрекорно, совршено средени.

- Покрај нив ќе се чувствувате секогаш недоволно дотерани, недоволно стокмени и премногу хаотични.

Девица

+ Одржува високо ниво на хигиена и речиси секогаш има добри поенти

- Секогаш го истакнува вашето недоволно ниво на одржување хигиена и оди на нерви со својот перфекционизам.

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Хороскопските знаци во кино: Бикот не ги дели пуканките со никој, Лавовите само викаат „шшшш“ Сите уживаме кога се релаксираме со добар филм во кино, но како се однесува секо...
Каква жена му треба според хороскопскиот знак: На Бикот забавна, на Скорпијата посветена Пред да се впуштите во нова врска или да се врзете на било кој начин, прво откри...