Што ви недостасува во сексуалниот живот според хороскопскиот знак?


Што ви недостасува во сексуалниот живот според хороскопскиот знак?

Дали чувствувате потреба да го зачините сексуалниот живот? Летото е одличен период за нови, жешки авантури помеѓу чаршафите.

Sto-vi-nedostasuva-vo-seksualniot-zivot-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Што му недостасува на вашиот сексуален живот според хороскопскиот знак?

Овен

Ентузијазам. Малку повеќе преземање самоиницијатива и секако, да не гледате постојано во часовникот додека трае сексуалниот однос. Има време, ќе стигнете да ги завршите сите обврски, сексот не мора да биде трка која треба да заврши со минимално време.

Бик

Спонтаност. Нема потреба секој однос да биде детално испланиран, закажан во точно време и на определено место. Најдобриот секс се случува спонтано, сосема непланирано. Опуштете се, нема потреба сè да држите под контрола.

Близнаци

Авантура. За вас најдоброто место за секс е вашиот кревет и спалната соба. Ретко сакате да излегувате од својата комфорна зона. Но, предноста на летото и високите температури е тоа што сексот може да го префрлите и на друга локација и да уживате дури и повеќе.

Рак

Реципроцитет. Во принцип, треба да „давате“ онолку колку што и добивате во кревет. За време на летниот период вообичаено ве фаќа некоја летаргија и мрза, која дефинитивно треба да ја победите. Потрудете се да го задоволите партнерот онолку колку што тој ве задоволува вас.

Лав

Константност. Може да се случи да имате секс 3 пати во денот, а следните 3 недели воопшто да не помислите на секс. Во секој случај многу подобро е доколку сте константни во поглед на ова прашање. Умерената доза, но во редовно консумирање е подобра отколку претераната со ретка консумација.

Девица

Непредвидливост. Слично како кај Близнаците и вие сакате сè да биде испланирано до совршенство за време на сексот. Постелнината, свеќите, музиката, долната облека… не мора сè да биде под конец за совршен секс. И не, апсолутно не мора секогаш да се сте истуширани за активноста.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Според хороскопскиот знак: Емотивен товар кој мора да го оставите во минатата година Време е 2018-та да ја оставиме во минатото, а заедно со неа и некои навики кои в...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
Викенд, недела, месец? Колку одмор му треба на секој хороскопски знак? На некого му е доволен викенд, на некој му се доволни 7 до 10 дена, а некој сака...