На што треба да се фокусирате во останатиот дел од 2019, според хороскопскиот знак?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


На што треба да се фокусирате во останатиот дел од 2019, според хороскопскиот знак?

Додека да трепнеме помина половина од 2019 година. До каде сте со остварувањето на вашите планови и зацртаните цели? Дали можеби ја насочувате енергијата кон погрешните нешта?

Na-sto-treba-da-se-fokusirate-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

На што треба да го насочите вниманието во останатите 6 месеци од 2019 година според вашиот хороскопски знак?

ОВЕН

Пуштете ги дел од работите и личностите за кои грчевито се држите и не сакате да ги изгубите по секоја цена. Ова е моментот кога треба да триумфирате, а некои работи едноставно ве држат назад.

Исполнете го остатокот од годината со смеа и среќа. Фокусирајте се на работите кои ги сакате лично вие и ќе видите колку лесно се остваруваат нештата. Манифестирајте и визуализирајте среќа и – имајте верба.

БИК

Не ги форсирајте работите. Знаете да бидете прилично упорно и тврдоглави кога се работи за остварување на целта. Но, не ги манипулирајте луѓето за овие цели, бидејќи во спротивно ќе ги изгубите.

Вежбајте го трпението, одговорите ќе дојдат полесно отколку што замислувате. Важно е да сфатите дека не мора да газите по другите луѓе со цел да бидете успешни.

БЛИЗНАЦИ

Можеби мислите дека не сте вистинската личност за ова, но медитацијата кај вас ќе направи чуда. Во останатиот дел од годината насочете го вниманието кон освојување нови простори, односно патувања.

Ова е годината кога ќе научите да си верувате себеси и ќе откриете за што точно сте способни.

РАК

Во преостанатиот дел од годината ќе се фокусирате на формирање посилни бизнис партнерства со цел да напредувате во работата. За вас, 2019 е годината кога ви претстои унапредување, година во која ќе се збогатите.

Затоа, поврзувајте се со луѓето што е можно повеќе и инспирирајте ги со својата искрена, чувствителна природа, бидејќи на тој начин полесно ќе ги придобиете и ќе ви помогнат на крајот.

ЛАВ

Ова е годината на Лавот, сите ќе сакаат да го слушнат вашето силно рикање. Самодовербата ви е на највисоко можно ниво и подготвени сте да го освоите светот.

Прифатете дека ова е вистинското време да заблескате и уживајте во вашите 5 минути. Сепак, вашите зборови ќе имаат силно влијание и последици, па размислувајте пред нешто да кажете.

ДЕВИЦА

Останатиот дел од 2019 година ќе биде исполнет со премногу работа за вас, но среќа што вие сте многу вредни. Ова се месеците кога на сите треба да им покажете колку всушност сте способни и посветени.

Минатата година имавте чувство дека некој или нешто постојано ве враќаше назад. Сепак, тоа беше обичен тест, очекувајте посилна и похрабра верзија од себеси во следните 6 месеци.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - зн... Сезона на огромни попусти. Време е да се подновите со некое парче облека, или не...
4-те хороскопски знаци кои до крајот на годината ќе имаат најмногу сре... За некои хороскопски знаци, шансите за нова љубов се многу подобри за разлика од...
Хороскопски знаци кои имаат навика да се вљубуваат во погрешни Дали имате впечаток дека колку и да се трудите, излегува дека цело време завршув...