Како реагирате на критики, според хороскопскиот знак?


Како реагирате на критики, според хороскопскиот знак?

Некои знаци ги прифаќаат со цел да се подобрат, а други бурно реагираат – како вие реагирате на критиките според хороскопот?

kako-reagirate-na-kritiki-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Секој хороскопски знак има свои маани и предности, но кога станува збор за критики, кој како ги прифаќа?

Откриваме во продолжение за секој знак:

Овен

Тие секогаш сакаат да бидат совршени во што и да прават, па критиките ги сфаќаат како можност да се подобрат себеси во одредено поле, независно дали е работа или љубов.

Бик

Првичната реакција може да биде прилично бурна, бидејќи прво ќе ја преиспитуваат веродостојноста на критиката. Но, откако ќе ја изладат главата, тие се способни да бидат благодарни за критиката.

Близнаци

Тие мирно го прифаќаат критицизмот и веднаш почнуваат да прават корекции во полето за што ја добиле критиката, а освен тоа, ќе чекаат и фидбек за нивното подобрување.

Рак

Ако ги критикувате Раковите, подобро ви е тоа да е со добра намера длабоко во вас, бидејќи тоа тие го препознаваат и со почит ќе ве ислушаат. Во спротивно, не си трошете зборови залудно.

Лав

Кога тие ќе побараат од некого да им ги истакне недостатоците во работата, тоа го бараат искрено. Но, ако не го побараат ова, а им дадете критика, тогаш подобро тргнете се настрана… тие не се подготвени за ова, а ни вие…

Девица

Негативниот фидбек прилично ги изненадува Девиците и ги погодува во најболната точка. Тие се перфекционисти и мислат дека сите работи ги имаат под контрола, па не сакаат да веруваат кога некој ги критикува за нешто.

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Една работа која секој хороскопски знак треба да ја направи пред 30-тата година Секој човек има различна природа и има нешто посебно кон што се стреми во живото...
Една работа за која е загрижен секој хороскопски знак во животот Девица – Грешки... Не можат да престанат да мислат на своите грешки, дури и отка...
Годишен хороскоп за 2020-та: Риби 2020-та е годината во која ќе се пронајдете себеси, но ќе треба да научите и да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg