Еден знак од кој треба да се држите подалеку, согласно вашиот хороскопски знак
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Еден знак од кој треба да се држите подалеку, согласно вашиот хороскопски знак

Астрологијата ни нуди одговор на многу интересни прашања – кој од знаците е нашата потенцијална сродна душа, со кого сексот или пријателството ни оди најдобро… и секако – од кој знак треба да се држите подалеку.

Eden-znak-od-koj-treba-da-se-drzite-podaleku-01.jpg

Различностите можеби инстантно се привлекуваат, но исто толку брзо се разделуваат.

Од кој знак треба навистина да се држите подалеку, за да не се „изгорите“?

Овен (од Риби)

Вие сте премногу практични и немате навистина време да се занимавате со премногу чувствителните Риби. Потребно ќе ви биде многу време и волја со цел оваа врска да профункционира.

Но, вие сте и премногу нетрпеливи и многу зафатени со обврски за да го трошите своето време и потенцијал во врската која бара едноставно многу од вас.

Бик (од Близнаци)

Близнаците се премногу хаотични и гласни за вас. Вие посакувате непроменливост, стабилност и обожавате рутина. Близнаците за вас секогаш ќе бидат луѓе и партнери со кои ќе имате „полни раце работа“.

Вие едноставно сметате дека врската не треба да биде толку мачна за одржување. Седењето дома, удобно стуткани со убава храна и вино за вас е совршената петочна вечер, додека за Близнаците постои само еден поим за ова – луда забава.

Близнаци (од Девица)

Слично како и Биковите, и Девиците се исто така практични, ја сакаат рутината и времето кое го поминуваат сами со себе. Тие се исто така прилично затворени и резервирани кога станува збор за чувствата.

Вие сте сосема различни. Лесно ги изразувате чувствата пред секого, типични екстроверти сте и за вас Девиците се премногу тивки и здодевни.

Рак (од Јарец)

Вие сте еден од знаците кои најмногу покажуваат љубов, лесно се врзуваат за луѓето и партнерите, премногу сте грижливи и копнеете по романса и страст. Во состојва сте да го превртите светот наопаку во име на љубовта и сродната душа.

Јарците се „ладни“ во поглед на вас и потребно им е време да се поврзат со некого и да почнат да им веруваат. Вие едноставно немате трпение за сето ова. Ќе почнат да ве нервираат и постојано ќе се прашувате зошто си го губите времето со некој како нив. 

Лав (од Вага)

Премногу сте галантни, екстравагантни и имате превисоки барања за дипломат каква што е Вагата. Вие секогаш ќе се обидувате да ги истерате работите по свое, што е еден вид на игра и предизвик за вас, бидејќи тогаш најсилно блескате.

Потребен ви е многу пострастен партнер од мирната, балансирана и фер Вага. Вагата нема никогаш да ја сфати и прифати вашата потреба и желба да сте победник во сè.

Девица (од Стрелец)

Наједноставно кажано–вие сакате да го поминете целиот свој живот на едно место, а Стрелецот сака да го обиколи целиот свет. Двајцата одвај ќе најдете време да се видите поради различните распореди.

Вие сте методични, организирани и многу вредни. Веројатно и во овој момент работите, додека Стрелецот ја планира својата следна авантура и патување.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

3 знаци кои никогаш нема да ве изневерат Добро е да ги имате за пријатели, но и како љубовни партнери. Во свет како денеш...
Дали сте среќник или најголем баксуз на светот според хороскопот? Некои луѓе изгледа како да се родени под среќна ѕвезда и сè им оди од рака. Друг...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава