Ризикот што секој хороскопски знак треба да го преземе во ноември 2019
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Ризикот што секој хороскопски знак треба да го преземе во ноември 2019

Веќе започна ноември и како секој месец, и овој доаѓа со низа предизвици.

rizikot-shto-sekoj-horoskopski-znak-treba-da-go-prezeme-vo-noemvri-2019-01.jpg

За некои одлуки ќе ви биде потребна вистинска храброст, а во некои ситуации ќе треба да бидете подготвени и на ризик.

Доколку сметате дека животот некое време ви стои во место, погледнете кој ризик треба да го преземете овој ноември:

Овен

Ризикувајте и конечно кажете ѝ на личноста што ви се допаѓа како се чувствувате.

Бик

Ризикувајте и напуштете ја токсичната ситуација во којашто се наоѓате.

Близнаци

Ризикувајте и побарајте ја личноста со која не сте зборувале со години.

Рак

Ризикувајте и соочете се со личноста што долг период ви предизвикува стрес.

rizikot-shto-sekoj-horoskopski-znak-treba-da-go-prezeme-vo-noemvri-2019-02.jpg

Лав

Ризикувајте и извинете ѝ се на личноста што сте ја повредиле.

Девица

Ризикувајте и направете ја потребната промена во вашите животни навики.

Вага

Ризикувајте и со светот споделете ја вашата тајна.

Скорпија

Ризикувајте и соочете се со вашиот најголем страв.

rizikot-shto-sekoj-horoskopski-znak-treba-da-go-prezeme-vo-noemvri-2019-03.jpg

Стрелец

Ризикувајте и пријдете ѝ на личноста што веќе некое време ви се допаѓа.

Јарец

Ризикувајте и аплицирајте за вашето работно место од соништата.

Водолија

Ризикувајте и напуштете ја удобната зона, за да ја постигнете вашата следна цел.

Риби

Ризикувајте и отпатувајте на место каде што не сте биле досега.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Секој хороскопски знак има еден ирационален страв кој не може да го на... Секој човек има по некој ирационален страв кој не претставува сериозна опасност,...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
Игнорирајте го Лавот, „солете им памет“ на Рибите - Како да го изнерви... Секој од нас има своја „жолта минута“ кога „излегува надвор од сопствената кожа“...