4 хороскопски знаци кои не поднесуваат есен и зима
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


4 хороскопски знаци кои не поднесуваат есен и зима

Додека некои едвај чекаат да се стуткаат во топлите џемпери и шалови, други не можат да ги смислат студените денови.

4-horoskopski-znaci-koi-ne-podnesuvaat-esen-i-zima-001.png

Дали и вие сте меѓу знаците кои не поднесуваат есен и зима?

Овен

Овнот, како прв огнен знак кој ја почнува пролетта, не може да поднесе ниски температури. Тој сака убаво време, кога сè цвета, да може да шета каде и да посака.

Не сака да го ограничува облеката кога му студи. Кога би можело да биде април цела година – би било идеално.

Близнаци

Близнаците сакаат забава и дружење, а тоа им е отежнато кога времето не е топло и пријатно. Сакаат да можат да се видат со кој сакаат кога сакаат, а организирањето е малку потешко кога надвор има дожд.

Сакаат море, езеро, вода, многу повеќе отколку снег и топлење под ќебе. Не се толку романтични.

Рак

Штом залади, Ракот се грижи за своето здравје повеќе од било што друго. Се плаши од болести и настинки. Па затоа, постојано ќе го видите како е наоблечен, како пие витамини и топли чаеви.

Уште при првите студени денови се пика под ќебето и не излегува до крајот на зимата. Ова се летни деца кои не сакаат да помислат на минусни температури.

Лав

И Лавот сака добри забави и излегувања, па прилично му е тешко кога не може да биде центар на вниманието бидејќи во фокусот е времето и временските услови.

Ако не е сончево, тогаш расположението му опаѓа. Драматичните промени на времето исто така му влијаат и на драматичните промени на реакциите.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Какви се хороскопските знаци кога ќе ви дојдат на гости? Поканата за ручек или вечера во топлината на домот, отсекогаш се сметала за одли...
Што предизвикува страв од љубовта кај секој хороскопски знак? Љубовта некогаш ги влече од луѓето нивните најголеми стравови, а некои пак, се с...
Семејни астро-парови кои никогаш нема да бидат многу блиски Постојат семејства чии членови се многу блиски, но постојат и такви кои не успев...

Најчитани неделава