Денот кога сите чуда се возможни – Што ни носи полната месечина на 12-ти декември?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Денот кога сите чуда се возможни – Што ни носи полната месечина на 12-ти декември?

Денес, четврток, ќе биде необичен од многу причини, наведуваат астролозите и потенцираат дека 12-ти декември 2019-та е денот на кој сите чуда се возможни, бидејќи очекуваме полна месечина, која уште се нарекува и ладна месечина.

denot-koga-site-cuda-se-vozmozni-sto-ni-nosi-polnata-mesecina-na-12ti-dekemvri-01.jpg

Овој ден се смета за почеток на зимското помрачување.

Оваа ноќ ќе има неверојатна сила, бидејќи ќе доминира нова енергија и ќе започне ново поглавје.

Би било добро да започнете со некои нови активности или реализирање на плановите кои долго ги одолговлекувате. Ова може да биде денот кога ќе започнете нови почетоци.

12 е бројот на идеалите, мудростите на Универзумот, а се верува дека бројот 12 е и број на ангелите и нивната сила.

На оваа магична ноќ може да очекуваме и моќен метеорски дожд. Активноста е започната од 4-ти декември, а ќе трае до 17-ти декември, но токму вечерва се очекува да го достигне врвот.

denot-koga-site-cuda-se-vozmozni-sto-ni-nosi-polnata-mesecina-na-12ti-dekemvri-02.jpg

Во нумерологијата бројот 12 е исто така посебен од повеќе причини:

  • Има 12 месеци во годината,
  • 12 хороскопски знаци,
  • 12 магични часа во денот,
  • 12 магични часа во ноќта.

Извор

Би можело да ве интересира:

9 причини зошто Лавовите се најдобри партнери за секс Лавот не бадијала е прогласен за кралот меѓу животните - со својот став остава м...
Што прави секој хороскопски знак во ноќен клуб? Сте се запрашале ли како хороскопските знаци реагираат во ноќен клуб? Доколку не...
Водолиите гледаат видеа со мачки, а Раковите зборуваат со своите миленичиња - што прават знаците ког... Како вие се справувате со досадата? Постојат денови кога едноставно здодевноста ...

Најчитани неделава