Овните секогаш ја зборуваат вистината, Ракот лаже само за да заштити некого – кој е најголемиот лажго во зодијакот?


Овните секогаш ја зборуваат вистината, Ракот лаже само за да заштити некого – кој е најголемиот лажго во зодијакот?

Во зависност од ситуацијата во која се наоѓаме, понекогаш е потребно да излажеме со цел да се снајдеме полесно. Некои знаци го прават тоа вешто, им доаѓа просто природно.

Koj-e-najgolemiot-lazgo-vo-zodijakot-01.jpg

Други пак имаат проблем да излажат, самата помисла на изговорена, макар и ситна, „бела“ лага им прави немир.

Кој од знаците е всушност најголемиот лажго?

Овен – секогаш ја кажува вистината, во тоа може да бидете 100%. Овните го кажуваат првото нешто што ќе им падне на памет и од другите очекуваат да се однесуваат на истиот начин. Ним не им е битно дали некого ќе го повредат, доколку му ја кажат вистината во лице.

Бик – родените во знакот на Бик избегнуваат да лажат, со цел додатно да не се вовлечат во некоја неволја, која подоцна ќе им предизвика повеќе проблеми во животот. Но, понекогаш, иако ретко, им се случува несвесно да изговорат некоја лага или да излажат само доколку некој ги натера да го сторат тоа.

Близнаци – бидејќи се трудат да им се допаднат на сите околу нив и да им удоволат, честопати им се случува на Близнаците да излажат. Понекогаш може да станува збор за некоја мака, невина лага, додека другпат за нешто многу сериозно. Ова се случува затоа што самите Близнаци не умеат да направат разлика помеѓу мала и ГОЛЕМА лага.

Рак – Ракот лаже само кога не сака да повреди некого. Ќе ја каже целосната вистина само доколку процени дека таа нема да повреди ничии чувства. Доколку кај него постои и најмал сомнеж дека некој ќе остане повреден или ќе се расплаче од она што Ракот ќе го каже, во моментот ќе смисли каква и да било лага, само за да има „мир во куќата“.

Лав – никогаш нема да ве излаже, макар тоа да биде последното нешто што ќе ви го каже во животот. Секогаш ќе ви ја каже вистината, каква и да е таа, бидејќи Лавот смета дека тоа е најдобриот избор. Не сака никому да нанесе зло, но секогаш смета дека вистината е над сè, без оглед на последиците.

Девица – кога е потребно и кога Девицата се чувствува загрозено, таа ќе изговори лага. Ако треба да се одбрани себеси или сопствените аргументи, таа сигурно ќе ве излаже, но доколку се посомнева дека ќе биде откриена, малку ќе ја ублажи лагата, со примеси на вистината.

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Кои се најголемите невернички во хороскопот? Сите ние грешиме, но мора да признаеме дека некои жени се помалку верни од машки...
Како се однесуваат хороскопските знаци во соба која нема клима? Што е најлошо нешто во лето? Кога е премногу жешко. А што е уште полошо? Кога ст...
Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - знаците на организирана шопинг т... Сезона на огромни попусти. Време е да се подновите со некое парче облека, или не...

Најчитани неделава