Патот до нивното срце е трнлив, тешка задача е да ги освоите овие 3 знаци
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Правник 22-01-2021
Архитект 21-01-2021


Патот до нивното срце е трнлив, тешка задача е да ги освоите овие 3 знаци

Овие 3 знаци се водени од умот и рационалното, не од срцето. Тие се типичен пример на луѓе за кои треба да вложите многу труд за да ги освоите. 

Teska-zadaca-e-da-gi-osvoite-ovie-3-znaci-01.jpg

Ова понекогаш умее да биде напорно и дестимулативно.

Кои се т.н. „ледени срца“ на зодијакот?

Јарец

Потребно ќе ви биде многу повеќе од обична упорност да го освоите срцето на еден Јарец. Упорниот на крајот може да добие и лоша етикета – здодевен и наметлив.

За да го освоите Јарецот ќе ви биде потребна добра стратегија, но и многу трпение. Јарецот воедно сака амбициозни и посветени луѓе, па доколку сте од оние кои сакаат да си поспијат подолго и да не работат речиси ништо, заборавете на нив.

Девица

Доколку не сте доволно уредни и педантни можете веднаш да заборавите на Девицата како потенцијален партнер. Таа има одлично око за детали, секој ваш чекор ќе биде добро анализиран и верувајте дека баш ништо нема да ѝ побегне од видот. 

Доколку се обидувает да ги исполните нејзините критериуми добро би било да се запишете на јога со цел да си ги сочувате нервите, а нема да биде лошо да си го збогатите и речникот со цел да ја импресионирате со нови, „тешки“ зборови.

Водолија

Синонимот за Водолијата е зборот слобода. Далеку од тоа дека Водолијата не умее да сака, но нивната љубов е малку неконвенционална. Тие не се вклопуваат во ниту еден шаблон и најдобро ги опишува зборот необични.

Потребно е да го следите нивното брзо темпо и постојаната потрага по нешто ново и возбудливо или многу лесно ќе потклекнете и нема да ја исполните својата мисија – освојувањето на нивното срце.

 (О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
Каков ефект има вашето его врз вас според хороскопскиот знак? Егото е нешто што ни е потребно за да се бориме за себе и да преживееме и воопшт...
Овие знаци простуваат сè и на сите – дали сте еден од нив? Доколку сте од оние луѓе кои не простуваат лесно, овие 4 знаци го докажуваат спр...

Најчитани неделава