Како хороскопските знаци се справуваат со досадата?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
rabota vo kujna 08-08-2020


Како хороскопските знаци се справуваат со досадата?

Досадата е нормално нешто и им се случува на сите. Ама, овие неколку недели сигурно ја чувствувате почесто.

kako-horoskopskite-znaci-se-spravuvaat-so-dosadata-01.jpg

Единственото решение во тие моменти е да си најдете некоја занимација.

Сите ние си имаме интереси и активности кои ни помагаат да ја „убиеме“ досадата, а во продолжение погледнете што прават хороскопските знаци кога навистина им е здодевно:

Овен

Бидејќи ви е од особена важност да бидете активни, кога ви е досадно, правите нешто што ви ја троши енергијата. Ако немате услови за вежбање, неретко правите генералка во домот.

Бик

Вие сакате да се разгалувате, па најчесто досадата ја убивате со шопинг, купка и чаша вино.

Колку работи порачавте онлајн откако почна карантинот?

Близнаци

Пријателите се можеби најважното нешто во вашиот живот, па кога ви е досадно се обраќате кај нив. Сигурно во овие 2-3 недели имате направено стотици видео повици.

kako-horoskopskite-znaci-se-spravuvaat-so-dosadata-02.jpg

Рак

Останувањето дома никогаш не ви било проблем, но кога ќе ве „нападне“ досадата, сакате да се присетите на убавите моменти од животот. Поради ова, најчесто гледате фотографии или снимки од минатото.

Лав

Вие живеете за да се забавувате и за да бидете во центарот на вниманието. Кога сте сами дома и кога ви е досадно, знаете да си направите и соло забава. Ако сте жедни за внимание, пак, Instagram и TikTok се секогаш овде за вас.

Девица

За вас досадата е непознато нешто. Буквално секогаш имате нешто за правење, без разлика дали е тоа работење, читање, средување на домот или само зјапање во телефонот. Бидете горди на себе, бидејќи токму оваа навика ве прави еден од најпродуктивните знаци во зодијакот.

kako-horoskopskite-znaci-se-spravuvaat-so-dosadata-03.jpg

Вага

Како Биковите, и вие сакате да се разгалувате. Единствената разлика е што не сметате дека треба да потрошите цело богатство за тоа. Кога сте сами дома и кога ви е досадно, најчесто посветувате време за нега – купка, маникир, педикир…

Скорпија

Обично ја убивате досадата со секс, но кога сте сами, го користите овој момент да размислите за вашиот следен чекор. Планирањето ви е една од омилените активности и секогаш сакате да бидете подготвени за она што следи.

Стрелец

Вам ви се потребни авантури и промени, но кога ви е досадно дома, морате да најдете друго решение.

Во овие ситуации, најчесто се обидувате да промените нешто во домот. Некогаш само ќе ги промените украсите, но некогаш го менувате изгледот на целиот дом.

kako-horoskopskite-znaci-se-spravuvaat-so-dosadata-04.jpg

Јарец

Вие сметате дека постојно мора да сте продуктивни, па зборот „досада“ не постои во вашиот речник.

Ако немате никакви обврски, одново и одново ќе го проверувате она што сте го сработиле досега.

Водолија

Технологијата е ваша слаба страна и секогаш сакате да сте во тек. Па, кога немате ништо за правење и кога ви е досадно, најчесто ги проверувате најновите апликации или читате рецензии за најновата технологија.

kako-horoskopskite-znaci-se-spravuvaat-so-dosadata-05.jpg

Риби

Вам ве инспирираат уметноста и кинематографијата, па кога ви е досадно, им се посветувате ним.

Секогаш имате некоја серија за догледување или некое уметничко дело на кое можете да му се восхитувате со часови.

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Скорпијата манијачи низ прозорецот, Водолијата шета гола - што прави секој од знаците кога е сам дом... Зарем има подобро чувство од тоа да си сам дома? Тогаш имаме целосна слобода да ...
Лавот не добива комплименти, Близнаците премногу анализираат - зошто на секој знак му е претешко да ... Некои самотијата ја преживуваат лесно. Дури и се шегуваат на сопствена сметка де...
Практични совети за секој хороскопски знак Хороскопскиот знак има огромно влијание врз карактерот на личностите и начинот н...