Колку време им е потребно на секој од знаците да ви простат во животот?


Колку време им е потребно на секој од знаците да ви простат во животот?

Не секој од нас умее да просто брзо и лесно. На некое луѓе им е потребно многу повеќе време да ги процесираат овие емоции.

Kolku-vreme-im-e-potrebno-na-znacite-da-vi-prostat-01.jpg

Но, изгледа дека хороскопскиот знак има огромна улога во начинот и времето на простување. Пронајдете го својот и дознајте дали и колку умеете да држите лутина во животот и како стоите со простувањето:

Овен

Овенот држи лутина само кон оние кои навистина го налутиле, но дури и тогаш не трае премногу долго. Ќе ви биде можеби лут неколку денови, а потоа неочекувано ќе сфати дека треба да ви каже нешто навистина битно или едноставно ќе посака да се дружи со вас.

Според Овенот пријателствата се токму тоа – подеми и падови и пријателството не треба сосема да исчезне само доколку имате препрека на патот. Доколку навистина му значите на Овенот една кавга не е доволна за да престане засекогаш да зборува со вас. Потребни му се само 24 часа за да ја процесираат лутината и бесот во себеси, па веројатноста да се смирите е огромна и за брзо време.

Бик

Бикот ќе ја држи лутината додека не умре – па дури и тогаш можеби нема да ви прости. Доколку се водиме по негово, можеби ќе ве вметне и во тестаментот каде што точно ќе нагласи дека сè уште ви е лут и дека имате време да размислувате за грешките до крајот на животот. Да појасниме – Бикот држи многу лутина, еден од најголемите лутковци во астрологијата.

Неверојатно е тврдоглав како што веќе знаеме, и мрази кога не е во право, па може да ви се налути само затоа што не сте се согласиле со него дека е секогаш во право. Кога конечно ќе сфати дека можеби некаде греши сепак ќе биде доволно возрасен за да дојде и да се извини. Но, доколку вистински верува дека е во право, тогаш нема да слушнете извинување апсолутно никогаш.

Близнаци

Близнаците немаат трпение да држат лутина некому, што всушност е позитивна страна. Доколку нешто ги мачи ќе ви кажат тука и веднаш, без никакво заобиколување. Не можат да ги држат во себе работите кои ги измачуваат кога се нервозни и вознемирени,

Што се однесува до лутината, многу веројатно е дека ќе посакаат да ви кажат нешто интересно многу брзо, па ќе ви се лутат од прилика неполна минута. Близнаците само сакаат да се забавуваат со своите пријатели и веруваат дека држењето лутина не решава ама баш ништо. Доколку не ве сакаат покрај себе во животот – отворено ќе ви го кажат тоа. Инаку брзо простуваат и брзо и забораваат.

Рак

Ракот како еден од најчувствителните знаци во зодијакот може толку да се вплетка во сопствените емоции што ќе дозволи да му диктираат како ќе се однесува кон останатите работи и луѓе што ја вознемируваат (наместо да ја употреби логичната страна на размислување). Кога е лут некому може да држи лутина со години, особено доколку смета дека немало завршница на разговорот или кавгата.

Држењето лутина не е нешто што Ракот го сака, но го прави од потреба. На овој начин се обидува да се заштити себеси од луѓето кои го повредиле. Тој длабоко во себе сака да прости, но свесен е дека не може да заборави, што води до држење лутина со месеци и години.

Лав

Лавот верува дека секој во неговиот живот е присутен со причина. А доколку не може да најде доволна добра причина да сте околу него – ќе ве откачи. Тој ќе направи сè за да ги елиминира негативните вибрации во животот. Ќе ви биде лут сè додека не ја сфатите поентата и не научите лекција.

Слично како и Бикот, и Лавот може да држи лутина до последниот здив. Ќе ви даде до знаење дека не ве сака во неговиот живот и ќе продолжи да ве игнорира. Сепак, тој има премногу пријатели и успешна кариера, што е еден предавник помалку? Лавот умее да биде многу остар и многу студен непријател.

Девица

Позната е по тоа што може со месеци да држи лутина, но само доколку смета дека е вистински неопходно. Таа е сепак еден од ретките знаци кои прво ќе седнат и ќе разговараат со цел да го решат проблемот, бидејќи таа е зрел, возрасен човек, а не некое разгалено детенце. Но, кога нема да ѝ ја сфатите поентата, лесно ќе ви го заврти грбот.

Девицата го мрази секој што се обидува да го наруши нејзиниот интегритет. Свесна е дека умее да биде мошне интензивна, но таква е по природа. Може да прости многу брзо, но доколку некој ја натера да се чувствува лошо поради она што е таа ќе се налути силно и брзо и нема да прости додека искрено не ѝ се извините.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскоп во една реченица: Што да очекувате од 2018-та година? 2018-та година на некого ќе му донесе радост и убави моменти, на друг успех на п...
Колку „големи љубови“ во животот ќе има секој хороскопски знак? Хороскопот влијае на тоа како ги бирате партнерите, но и диктира колку големи љу...
Искрен хороскоп: Дали животот со вас е борба или бајка? Секој хороскопски знак си има свои мани и недостатоци, меѓутоа и позитивни стран...