Рангирање на хороскопските знаци од најрелаксирани до најнервозни
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Рангирање на хороскопските знаци од најрелаксирани до најнервозни

Кој хороскопски знак има скриена мрачна страна? Кој во ек на нервоза ќе ве повреди безмилосно? Скорпиите се на второто место.

rangiranje-na-horoskopskite-znaci-od-najrelaksirani-do-najnervozni-01.jpg

Дали некогаш сте размислувале колку е прагот на толеранција на луѓето околу вас? Колку некои имаат изненадувачки мал праг на толеранција, додека други се трпеливи до бескрај?

Рангирање на хороскопските знаци од најрелаксирани до најнервозни:

12. Риби

Вжештените ситуации ги прават емотивни, но тие се многу трпеливи.

11. Вага

Ова е знак кој е познат по правењето на баланс, а не по импулсивните одлуки.

10. Рак

Сите знаат дека Ракот е најемпатичниот знак. Припадниците на овој знак не сакааат да ги повредуваат луѓето.

9. Бик

Тие се познати по својот темперамент и само доколку некој навистина ги повреди ќе бараат одмазда.

8. Јарец

Тие се горди на својата самоконтрола, па така и кога се нервозни не избувнуваат премногу. Сакаат планирање и прецизност.

7. Девица

Тие се аналитични и смирени, но во себе кријат огнен темперамент, па со нив треба да се внимава.

Уште 6 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Толкувања стари 200 години: Народен календар за сите 12 хороскопски знаци Народниот календар е книга која порано ја имало во речиси секој дом. Во него мож...
Без навреда: Кој дефект го има вашиот хороскопски знак? Луѓето се навикнати да читаат на интернет само фини работи и пофалби за својот з...
Какви се хороскопските знаци кога ќе ви дојдат на гости? Поканата за ручек или вечера во топлината на домот, отсекогаш се сметала за одли...