Девиците чистат, Овните со пијалак – како се смируваат хороскопските знаци кога се под многу стрес?


Девиците чистат, Овните со пијалак – како се смируваат хороскопските знаци кога се под многу стрес?

Сите ние си имаме некоја техника или стратегија за смирување. Бидејќи денес стресот е неизбежен, од голема важност е да најдеме начин да се релаксираме на крајот од денот.

devicite-chistat-bliznacite-spijat-kako-se-smiruvaat-horoskopskite-znaci-koga-se-pod-mnogu-stres-01.jpg

Она што е интересно е тоа што сите луѓе се смируваат и релаксираат на различен начин – некои медитираат, некои сакаат да разговараат со блиска личност, а за некои нема ништо порелаксирачко од прошетката во природа.

Во продолжение дознајте што прават хороскопските знаци кога се обидуваат да се смират и релаксираат:

Овен

Вие се опуштате со пијачка. Кога сте под многу стрес, една не ви е доволно, па можно е да испиете и две-три. Притоа, се обидувате да престанете да мислите на проблемот што ве мачи, но најчесто ова не ви оди по план. Неретко ви е навистина тешко да се смирите, па тоа уште толку ве прави гневни.

Бик

Веднаш ѝ се јавувате на некоја блиска личност за која сте сигурни дека ќе ве разбере. Дури и да не добиете совет, сосем доволно ви е некој да ги ислуша вашите маки. Сакате детално да го опишете вашиот проблем и да нагласите колку сте гневни поради него.

Близнаци

За вас, најлесниот начин да се ослободите од стресот е спиењето. Знаете дека штом ќе се наспиете, ќе се чувствувате подобро и ќе сфатите дека проблемот и не е толку голем. Ако, пак, проблемот не ви дозволува да заспиете, пуштате филм, а притоа си играте на телефонот.

devicite-chistat-bliznacite-spijat-kako-se-smiruvaat-horoskopskite-znaci-koga-se-pod-mnogu-stres-02.jpg

Рак

Вие сте многу чувствителна личност, па дури и најмалите, неважни проблеми не ви дозволуваат да се релаксирате. Ако некако успеете да се убедите дека проблемот сепак не е толку страшен, ова не трае долго и набрзо повторно почнувате да се грижите. Едноставно, вие не знаете како да се релаксирате, па можеби е време да поработите на тоа.

Лав

Стресот ве прави навистина гневни, па во овие моменти вие викате и кажувате многу лоши зборови. Ако некој ви се најде на патот, дури и со желба да ви помогне, вие му викате и нему и почнувате да се расправате. Вие воопшто не се обидувате да се опуштите, туку само барате начин да го „истурете“ целиот гнев врз некој.

Девица

Кога се чувствувате лошо и напнато, вие веднаш барате некоја активност што ќе ви го одвлече вниманието. Најчесто излегувате на прошетка, а ако не сте во можност да го направите тоа, почнувате да бришете прашина, да го средувате домот или да правите што било што ќе ве држи зафатени.

devicite-chistat-bliznacite-spijat-kako-se-smiruvaat-horoskopskite-znaci-koga-se-pod-mnogu-stres-03.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

„Зошто се разбудив толку рано?“ - првата мисла на секој од знаците во новогодишното утро За некои е сосема обично утро како и секое друго. За други 1 јануари означува но...
Животни принципи според кои се водат припадниците на знакот Лав Лавовите дефинитивно се социјален тип на личности кои обожаваат да се дружат, но...
Дали сте среќник или најголем баксуз на светот според хороскопот? Некои луѓе изгледа како да се родени под среќна ѕвезда и сè им оди од рака. Друг...

Најчитани неделава