Скорпиите ќе ви го оцрнат името, Вагите се умилкуваат кај другарите на бившиот: Хороскопските знаци после раскинување
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
"Сто... 20-01-2021


Скорпиите ќе ви го оцрнат името, Вагите се умилкуваат кај другарите на бившиот: Хороскопските знаци после раскинување

Раскинувањата можат да бидат навистина болни, па не е чудно што речиси сите правиме луди работи кога преболуваме некој.

ribite-pishuvaat-devicite-se-odmazduvaat-shto-pravat-horoskopskite-znaci-koga-kje-nekoj-kje-im-raskine01.jpg

Во моментите кога сме тажни и повредени, некогаш е оправдано што правиме и глупости, само за да се чувствуваме подобро.

Во продолжение, пак, можете да погледнете кои се најлудите работи што ги прават хороскопските знаци кога некој ќе им раскине:

Овен

Овните мораат да се „издуваат“ откако ќе бидат оставени. Па, наместо да се опијат, да изедат многу сладолед или да плачат со тажен филм како повеќето луѓе, тие мораат да направат нешто лудо. Затоа, немојте да се изненадите ако бившиот со знак Овен купил мотор, ја офарбал косата или ставил пирс на јазикот после раскинувањето.

Бик

Штом ќе се разделите, Бикот нема да ве вознемирува. Всушност, нема воопшто да го видите, ниту пак да го чуете. Само немојте да бидете изненадени ако подоцна разберете дека се преселил во друга држава. Кога ќе прекинат сериозна врска, Биковите чувствуваат потреба да променат многу нешта во животот, но и да ги остварат целите кои не можеле додека биле со партнер.

Близнаци

Близнаците никако не можат да поднесат да се чувствуваат лошо. Кога се депресивни, можат да ги донесат најлудите одлуки, за кои подоцна секако ќе зажалат. Ништо чудно после раскинувањето Близнаците да прават сè што е во нивна моќ за да ве убедат дека им е многу подобро без вас, без разлика што тоа е лага.

ribite-pishuvaat-devicite-se-odmazduvaat-shto-pravat-horoskopskite-znaci-koga-kje-nekoj-kje-im-raskine-02.jpg

Рак

После раскинувањето, Раковите си дозволуваат да бидат промискуитетни – нешто што е сосем спротивно на нивната природа. Тие сакаат да се во врска, па откако ќе се разделат од партнерот со кого си ја замислувале иднината, ќе почнат да бараат нови партнери и да се впуштаат во секакви авантури, без многу размислување.

Лав

Лавовите се желни за внимание, па откако ќе раскинат, веднаш почнуваат да го бараат тоа. После разделбата најверојатно ќе најдат ново хоби, за коешто ќе се фалат каде и да стигнат. Истовремено, ќе се осигурат дека и бившиот партнер ќе дознае за нивните подвизи, само за да му покажат дека животот им е супер.

Девица

Девиците се однесуваат можеби најчудно после раскинување. Ако разделбата навистина ги повредила, Девиците ќе се чувствуваат многу навредено. Поради ова, ќе бараат начин да му се одмаздат на бившиот. А, штом Девицата ќе науми да ви наштети, тешко дека ќе ѝ избегате.

ribite-pishuvaat-devicite-se-odmazduvaat-shto-pravat-horoskopskite-znaci-koga-kje-nekoj-kje-im-raskine03.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Зошто останувате во лоши и нефункционални врски според хороскопскиот знак? Сите, признавале или не, сме во потрага по љубов и таа сродна душа која мислиме ...
Љубовен хороскоп за мај 2017: Oвните ќе доминираат над партнерот, Водолиите не помислуваат на емоции На кого месец мај ќе му донесе доминација, а на кој жртвување за љубовта? Дали в...
Овните се брутално искрени, Близнаците родени за актери: Кои знаци (не) глумат во секојдневието? Некои знаци не умеат да го задржат мислењето исклучиво за себе. Затоа и секогаш ...

Најчитани неделава