Премногу се грижат за мислењето на другите – Кој е најнесигурниот хороскопски знак?


Премногу се грижат за мислењето на другите – Кој е најнесигурниот хороскопски знак?

Овој емоционално нестабилен знак е најмногу склон кон несигурност од сите 12 знаци во Зодијакот. Иако навидум не изгледа така, тој се одликува и со најниска самодоверба од сите останати. 

Koj-e-najnesigurniot-znak-vo-Zodijakot-01.jpg

Ракот премногу се грижи за мислењето на другите луѓе, и од оние коишто му се блиски, но и оние кои ги видел само еднаш во животот.

Ракот има тенденција да ги земе сите коментари „здраво за готово“ и премногу лично. 

Во неговиот имагинативен ум малите конструктивни критики можат да се трансформираат како силен напад врз личноста.

На Ракот му е неопходно постојано уверување дека е добар и дека вреди, работи што сака да ги слуша од семејството и пријателите.

Доколку не слушне позитивни и охрабрувачки зборови, му се зголемува несигурноста. Тогаш станува плачлив и раздразлив и прави вистинска драма како целиот свет е против него и никој не го сака.

Се затвора во себе и домот сè додека некој полека не го разубеди дека работите не се така црни.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На Девиците им недостасуваат колеги, Јарците мразат онлајн состанок – Што најмногу им пречи на знаци... Девиците се осамени кога работат сами без колеги, Јарците не можат да поднесат к...
Кои се двата најискрени знаци во Зодијакот? Астролозите велат дека овие два хороскопоски знаци секогаш ја кажуваат вистината...
Не, не е Скорпијата – Кои се двата „најзлобни“ хороскопски знаци што живеат за одмазда? Поголемиот дел од луѓето се водат од мудроста „Не прави го она што не сакаш да т...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg