Љубовен хороскоп за јуни 2021: Бикови - луда и страсна авантура, Стрелци - ќе ја криете вистината од партнерот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Љубовен хороскоп за јуни 2021: Бикови - луда и страсна авантура, Стрелци - ќе ја криете вистината од партнерот

Што ви претстои на поле љубов во месец јуни? Кој ќе има незаборавна авантура со личност која мистериозно ќе му пристигне во секојдневието, а кој ќе ја официјализира и круниса љубовта со партнерот?

ljuboven-horoskop-za-juni-2021-bikovi-luda-i-strasna-avantura-strelci-kje-ja-kriete-vistinata-od-partnerot-01.jpg

Кого ќе го мачат љубовни несоници и маки, кој ќе цвета поради вниманието и љубовта од партнерот? Каков ќе биде за вас месец јуни на поле љубов?

Што ви носи месец јуни на поле љубов:

Овен

Ако сте во врска:

Конечно ќе му се посветите на партнерот и комплетно ќе му ја дадете вашата поддршка. Ќе успеете да се согласите околу начинот на кој сакате да промените некои работи во домот. Чувството дека вашиот партнер има огромна потреба да се почувствува сакано, ќе ве натера да смислувате забавни начини за да му го покажете тоа. Можни се кавги поради испади на љубомора.

Ако сте слободни:

Ќе чувствувате засилена потреба за да запознаете некоја личност со која ќе можете да бидете во долга и хармонична врска. На вашиот пат навистина ќе наиде таква и тоа ќе станува збор за многу емотивна личност со која секој минат миг заедно ќе ви виде уживање. Иако на почетокот ќе се чувствувате исплашено и несигурно, верувајте во оваа нова љубов.

Бик

Ако сте во врска:

Месецов ќе имате сериозни несогласувања со партнерот поради различни ставови околу некои значајни прашања. Ќе реагирате брзо, импулсивно и непромислено. Дури во втората половина на месецот малку ќе исчезне тензијата и ќе почнете заеднички да работите на подобрување на врската. Ќе минувате доста време во кругот на семејството.

Ако сте слободни:

Почетокот на јуни ќе ви донесе страсна авантура која ќе биде кратка, но полна со еротски набој. Ќе влетате непромислено, а брзо ќе сфатите дека со таа личност си одговарате само кога станува збор за интимните односи. Дури во втората половина на јуни ќе запознаете личност која комплетно ќе ви одговара за врска.

Близнаци

Ако сте во врска:

Со саканата личност ќе успеете да изреализирате важни заеднички цели и тоа ќе ви донесе хармонија во врската. Ќе бидете свесни за неговите потреби и ќе правите сè за да избегнете несогласувања. Организирајте некое патување за да ја вратите почетната страст помеѓу вас и да му го пружите најдоброто од себе на партнерот.

Ако сте слободни:

Ќе запознаете личност која на прв поглед ќе ви изгледа како ваша сродна душа и со која брзо ќе изградите однос полн со доверба и разбирање. Во втората половина од месецот нема да се делите еден од друг и ќе бидете заљубени како тинејџери. Почнете да ги планирате заедничките цели за во иднина.

Рак

Ако сте во врска:

Конечно ќе воспоставите стабилност во односот со партнерот. Ќе имате време еден за друг и за пријатни интимни мигови. Со заеднички сили ќе успеете да смислите како да го зголемите буџетот и да ѝ дадете емотивна поддршка на некоја личност, која ви е навистина блиска на двајцата.

Ако сте слободни:

Некоја сериозна личност со авторитет, на која на прво место ѝ е позицијата и угледот, магнетски ќе ве привлече. Ќе се обидете да се запознаете подобро со неа и ќе ви биде чест што го цени вашето мислење за одредени теми. Ќе започнете близок однос, но брзо ќе сфатите дека помеѓу вас постојат огромни разлики и таа е премногу слободна за ваш вкус.

Лав

Ако сте во врска:

Со партнерот ќе успеете да ги остварите вашите цели и тоа ќе ви донесе стабилност во врската. Ќе излегувате повеќе и ќе се дружите со пријателите. Еден на друг со задоволство ќе си ги исполнувате желбите. Можно е официјализирање на врската и низа поводи за славење.

Ако сте слободни:

Ќе запознаете личност која ќе ви остави силен впечаток поради своите интелектуални способности, знаење, искуство и несекојдневни ставови. Покрај тоа ќе ве привлече и со добриот изглед. Често ќе се гледате и едвај ќе чекате да разменувате мислења со оваа личност. Подготвена е да ви го понуди светот на дланка.

Девица

Ако сте во врска:

Со партнерот ќе бидете поблиски од кога било. Ќе си обрнувате внимание, ќе разменувате нежности и ќе си исполните една огромна заедничка желба. Тоа што неодамна решивте некој голем проблем во врската, едноставно ќе ве прероди и двајцата.

Ако сте слободни:

Јуни ќе ви донесе можност да запознаете личност кога во голема мерка би ви одговарала како партнер. Имате многу заеднички интереси, а таа без проблем ќе покаже што чувствува кон вас. Ве очекуваат излегувања, дружби, забава и ќе имате чувство дека сте ја пронашле вашата втора половина. Слободно препуштете ѝ се на новата врска.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Љубовен хороскоп за септември 2019: Овните - љубов со погрешна личност, Девиците - очајни по компром... Љубовни маки или реализирање на љубовните соништа, што ви носат ѕвездите овој се...
Љубовен хороскоп за јануари 2021: Вагите ќе имаат несогласувања и незадоволство, Близнаците ќе почна... Пандемијата многумина натера да гледаат поинаку на љубовта - кои парови ќе ја за...
Љубовен хороскоп за август 2019: Вагите – врска на далечина, Девиците – ќе паднат на „зафатена“ личн... Летни љубовни авантури, нови предизвици или конфликти во сегашните врски – каков...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg