Секој хороскопски знак си носи по една клетва со која се бори целиот свој живот – која е вашата?


Секој хороскопски знак си носи по една клетва со која се бори целиот свој живот – која е вашата?

Астрологијата вели дека вселенската енергија го одредува нашиот хороскопски знак и укажува на нашите слабости.

Sekoj-znak-si-nosi-po-edna-kletva-01.jpg

Кармата претставува енергија која поминува низ нашите судбински дела и се менува во согласност со работите кои ги правите во текот на нашето постоење. Како одговор на тоа, универзумот ни враќа за сè што сме направиле, обидувајќи се ја одржи неутрална рамнотежа.

Астрологијата тврди дека оваа енергија го одредува вашиот хороскопски знак и укажува на вашите слабости. Време е да дознаете кое е вашето проклетство според знакот:

Овен

Главните недостатоци на Овенот се нетрпеливоста и импулсивноста кои често пати преминуваат во агресија. Ова вклучува активности што можат да имаат сериозни последици што пак одземаат многу време. Ако сакате да го избегнете ова, тогаш само научете да размислувате пред да дејствувате и да го чекате вистинскиот момент со вежбање на трпение.

Бик

Како и Овенот, Бикот е склон кон тврдоглавост. Многумина го гледаат ова како поттик што произлегува од вашата амбиција. И на патот кон моќта, можете да стекнете многу непријатели. Обидете се да бидете пострпливи бидејќи другите луѓе, сакале или не, исто така имаат мислења и цели. Почитувајте ги другите и тие ќе ве почитуваат вас.

Близнаци

Близнаците имаат сериозни тешкотии со способноста да се концентрираат, поради што толку често менуваат работи во својот живот. Како по правило, ова ги тера луѓето да го игнорираат вашето мислење, бидејќи брзо го менувате својот став за нештата. Обидете се да го промените тоа и да влијаете врз другите со вашата позитивна енергија.

Рак

Раковите се често пати депресивни луѓе затоа што живеат во минатото. Обидете се да ја насочите својата енергија кон сегашноста и да уживате во она што ве опкружува. Ако не можете да ја промените својата иднина, никогаш нема да излезете од тој маѓепсан круг. Вашата позитивна енергија ќе ви помогне да ја преживеете црната серија на лоши настани и на сите околу вас ќе им се допадне начинот на којшто сте излегле од неа.

Лав

Сè е во ред ако оди според вашиот план. Ако нешто тргне наопаку, тогаш благородништвото на Лавот исчезнува, отстапувајќи му место на неконтролираниот бес.

Обидете се да бидете понизни и немојте да мислите дека заслужувате само добри работи во животот и дека луѓето треба да ги поддржуваат само вашите идеи затоа што сте најспособни.

Девица

Девиците се луѓе кои си го трошат поголемиот дел од времето на деструктивни критики, наместо на постигнување цели. Обидете се да ги прифатите нештата онакви какви што се – ова ќе ви овозможи да продолжите напред без да заглавите во морето на сопствените неуспеси.

Ако продолжите да го следите овој пат, тогаш на него ќе среќавате само луѓе кои ќе ве сметаат за пргаво лице и ќе се обидат да избегнат средба со вас по секоја цена. Порано или подоцна, животот ќе ви се заблагодари за позитивните промени на вашиот поглед кон светот.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најголемата иронија кај секој хороскопски знак Сите 12 знаци во Зодијакот си имаат темна, иронична страна која вешто се обидува...
Стрелецот остава хаос во кујната и поплава во бањата – Иритантни особини кај секој од хороскопските ... Оставањето неред зад себе, несмасноста или доцнењето, иако навидум се мали нешта...
Каква енергија оддавате според хороскопскиот знак? Доволно е малку да се загледате во непозната личност за да почувствувате каква е...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg