Бикот не простува, Лавот гуши со желби - Како секој хороскопски знак го брка партнерот од себе?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Бикот не простува, Лавот гуши со желби - Како секој хороскопски знак го брка партнерот од себе?

Овeнот сака да биде заљубен, но кога работите ќе станат вообичаени и рутински, знае да биде нервозен.

bikot-ne-prostuva-lavot-gushi-so-zhelbi-kako-sekoj-horoskopski-znak-go-brka-partnerot-od-sebe-01.jpg

Скорпијата не сака да поверува дека заслужува среќа, па запаѓа во замката на љубомората.

Како вашиот хороскопски знак го брка секој партнер од себе?

Овен

Овните се плашат ако почнат да искусуваат монотонија. Во суштина, сакаат нови работи и ситуации, па кога работите ќе станат еднолични, нормални и вообичаени, стануваат нервозни и немирни. Кога ќе спласне возбудата во љубовта, почнуваат проблемите за Овните.

Бик

Во повеќето случаи, Биковите се страствени партнери кои не прават грешки. Идеални партнери се – нежни, посветени, несебични и топли. Па, затоа во првиот момент кога партнерот ќе направи и најситна грешка – не простуваат.

Близнаци

Не се многу сигурни што сакаат – од љубовта, но и од животот, па затоа и тешко се разбираат со партнерот. Често знаат да ја префрлат одговорноста и очекуваат другиот да одлучува за нив. Партнерот не им служи за поддршка, туку да имаат на кого да ја префрлат одговорноста.

Рак

Упорно се обидуваат да му наметнат на партнерот како треба да се чувствува, што да мисли и што да прави. Пречесто забораваат дека ако се во врска, не значи да се изгуби идентитетот.

Лав

Се обидуваат да ги контролираат и работите кои е невозможно да се контролираат и тоа го плаши другиот партнер. Лавовите секогаш се трудат, не се откажуваат лесно, но дури претеруваат – до степен што не му оставаат простор на партнерот.

Девица

Прво се преплашуваат себеси со разни сценарија, па потоа водени од овие стравови и сомнежи, се оддалечуваат од партнерот. Во секој момент можат да набројат милион причини зошто врската нема да успее.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи кои треба да ги знаете пред да влезете во врска со Овен Официјално започна сезоната на Овен, а по тој повод откриваме неколку работи за ...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...
Една работа поради која секој хороскопски знак е добар сопруг Стрелец - Ќе остане позитивен дури и кога работите не се сјајни и ќе ви помогне ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg