Како се однесуваат хороскопските знаци во брак и зошто се разведуваат?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Како се однесуваат хороскопските знаци во брак и зошто се разведуваат?

Некои хороскопски знаци остануваат во брак по секоја цена, а некои единствениот спас го гледаат во разводот.

Kako-se-odnesuvaat-znacite-vo-brak-i-zosto-se-razveduvaat-01.jpg

Но, кои се границите за некој да остане, а некој да замине?

Еве што вели астрологијата:

Овен

Овој знак стапува во брак „брзо“. Овенот нема страв од брак, од приврзаност, од припадност кон некого. На бракот гледа како на „работа“. Го склучивме и ајде да работиме на тоа заедно.

Исто како и во бизнисот, Овенот и во бракот дава 100% од себе, сака, задоволува, но секогаш ќе ја држи улогата на лидер. Меѓутоа, моментот кога решава да го напушта бракот е кога станува монотоно. Овенот сака акција и доколку ја нема, заминува. Тој воедно го напушта бракот кога нема почит и кога работите и плановите не се движат во истата насока. Овенот има деловен план за сè, па бракот не е исклучок.

Бик

Бикот решава да заплови во брачните води кога чувствува стабилност, и љубовна и материјална. Тој е материјален знак кој сака да ја пружи таа сигурност и истото го бара и од партнерот. Бикот е феноменален сопружник и не бега од обврските.

Но, неверството е нешто што Бикот не го простува. Како силен знак кој не е многу склон кон промени, ќе остане во брак бидејќи тешко може да донесе одлука за развод. Иако можеби ќе остане во брак поради стравот од промени, тој ќе направи пекол од односот.

Близнаци

Како вечните оптимисти го доживуваат бракот? Не се плашат од него и лесно влегуваат во брачна заедница. Животот со нив е убав, неоптоварувачки, бидејќи Близнаците не се збунувачки партнери.

Комуникацијата им е многу важна. Кога таа ќе се изгуби и ќе стане мрачно и сиво, Близнаците ја напуштаат брачната заедница без многу размислување.

Рак

Ракот го поистоветува бракот со љубов. Само така може да се реши да заплови во брачните води. Од партнерот бара заедно да создадат топол дом, а потомството е на прво место.

Меѓутоа, бидејќи Ракот е емотивен и кревок, дури и најмал детаљ може да ја наруши неговата брачна идила. Без разлика како и да се одвиваат работите, Ракот никогаш нема да покаже јавно дека нешто не е во ред со неговиот брак. Пред светот сè е совршено и никогаш, никој не се разведува.

Лав

Овој моќен знак го гледа бракот како освојување на територијата каде што тој е лидер. Тој го сака бракот, но работите мора да си дојдат на свое место од самиот почеток. Лавот мора да биде на престолот и да биде оној што доминира. За возврат дава буквално сè!

Но, кога ќе се скине тој синџир и кога ќе се измешаат лончињата, тој брутално го напушта бракот. И, не погледнува назад.

Девица

Девицата прави детална анализа пред склучувањето на бракот. Воедно, размислува за потпишување и на предбрачен договор. Девицата сака сметката да биде чиста, за да љубовта биде долга.

Бракот е математика, 2 плус 2 се 4 за Девицата. За неа, браковите се неопходни за да се создаваат работи, да се следи еден заеднички, ист план, да се создаде дом и да се имаат деца. Ако недостасува само еден дел од сложувалката, Девицата кажува збогум!

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најголемата љубовна грешка која ја правите, според хороскопскиот знак Секој од нас направил барем една грешка поради која некоја врска пропаднала или ...
3 хороскопски знаци кои најтешко наоѓаат љубов Овие 3 знаци заради некои од личните особини не можат да ја пронајдат љубовта ко...
Лавот е ненаситен, Близнаците пробуваат 10 парчиња во гардеробата - знаците на организирана шопинг т... Сезона на огромни попусти. Време е да се подновите со некое парче облека, или не...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg