Што значи добар секс за секој од хороскопските знаци?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Што значи добар секс за секој од хороскопските знаци?

Врз основа на хороскопскиот знак и планетата во наталната карта, астролозите можат да дефинираат колку сексот е важен за вас во врската, што преферирате во кревет и како ја „освежувате“ вашата врска.

Sto-znaci-dobar-seks-za-sekoj-od-znacite-01.jpg

Додека некои сакаат акција, интензитет и игри, други претпочитаат романтика и нежни бакнежи.

Како секој знак го дефинира добриот секс?

Овен

Овенот е еден од најнетрпеливите и најсебичните знаци. За него страста значи акција, интензитет и игра. Сексот за Овенот е многу важен во врската и доколку не го најде тоа што го бара, партнерот брзо ќе му здодее.

Кога ќе му се допадне некоја личност, тој за минута „пали“ и се претвора во оган во кревет. Сака изненадувања и еротска ноќ која ќе биде незаборавна.

Бик

Овој прилично сензуален знак нема веднаш да „запали“ како Овенот. Бикот ќе одвои време да ја подготви целата вечер како што треба.

Ќе започне со романтична вечера и вино, ќе продолжи со мала, секси игра и на крајот ќе стигне до спалната соба.

Доколку сакате да го импресионирате во кревет, фокусирајте се на деталите и заведете го со сите сетила.

Близнаци

Комуникација и интелигенција -  тоа се работите што Близнаците ги сметаат за секси. Можеби звучи безначајно, но за да „паднат“ во кревет, претставниците на Близнаците мораат прво да бидат маѓепсани од умот.

Секако, како еден од најкомуникативните и најекстровертните знакови, тие бараат нешто поинакво и посебно.

Мало навестување: сакаат валкани приказни.

Рак

Безбедност, љубов, почит. Ова се барањата на Раковите во текот на нивниот живот, а и во креветот. Тие се прилично срамежливи, но кога се чувствуваат удобно со некого, како да стануваат други луѓе.

Сексот го сметаат за форма на емоционална афирмација и за нив добар секс значи страст, романтика и длабока поврзаност.

Лав

Лавовите се разгорени од еротска страст и веруваат дека сексот е извор на енергија, инспирација и креативност. Благосостојбата на партнерот многу влијае на нивното задоволство.

На крајот на краиштата, како кралеви на зодијакот, тие секогаш сакаат да остават добри впечатоци во сите области, а сексот не е исклучок.

Девица

Сексот за Девиците е биолошка потреба, неопходна за правилно функционирање на врската. Но, не очекувајте конзервативно однесување во овој дел. Тие се жестоки љубовници и знаат како да го усреќат својот партнер.

Најмногу се возбудуваат кога знаат дека нивната врска има основа, има логика, и тогаш слободно се изразуваат во сексот.

Продолжува на следната страна…Би можело да ве интересира:

Кој хороскопски знак најбрутално ќе ви го скрши срцето во животот? Пред да се вљубите до уши или да ја официјализирате врската, можеби е добро да с...
Биковите не поднесуваат мириси, Вагите ги погодуваат критики: Што ја гаси желбата за секс на секој з... Либидото на Вагите ќе зависи од вашиот поглед на нивното тело. Доколку го критик...
Лавот има големо его, но и голем страв што мислат другите за него – Помалку познати факти за знаците... Астрологијата носи одредени стереотипи за знаците кои веќе сме ги прочитале мног...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg