Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 06-10-2022


Годишен хороскоп за 2022: Стрелец

2022 може да биде година која ќе остави посебно обележје во животот на Стрелците – ќе се чувствувате моќно, паметно и како сите работи да ги имате под контрола.

godishen-horoskop-za-2022-strelec-01.jpg

Стрелците ќе научат да го контролираат стресот и нервозата и ќе уживаат максимално во сите задоволства кои се нудат во следните 12 месеци.

Долговите и позајмиците се очекува да бидат ставени во ред или целосно вратени до август, но може да наидете на пречки доколку повторно сакате да се задолжите.

Тоа ќе ве натера да се впуштите во некои нови проекти, не грижете се, ве чека подобра иднина.

Работа и финансии

Финансиската иднина дефинитивно е светла и има многу на што може да се радувате во 2022.

Нема друга опција освен успех за Стрелците во 2022. Дали ќе заработат пари? Да, многу – но, нема тоа воопшто да ве загрижува.

Голем дел од буџетот ќе сакате да го примените во хуманитарни цели, кампањи, истражувања, возбудливи патувања и слични доживувања, а не на неопходен луксуз.

Стрелците ќе покажат голема желба за напредок на почетокот на 2022 и силно ќе се борат за тоа што сметаат дека е нивно право и заслуга.

Во текот на оваа година нема да дозволите никој да го искористува вашиот труд и ќе почнете да се цените бидејќи знаете дека вредите.

Ако не сте добро платени – нема да ви биде срам да го кажете тоа, а ако не сте среќни со работата – без размислување ќе си заминете и ќе барате поголем предизвик.

Бунтовничкиот дух ќе ви биде од корист и ќе го пронајдете она што го сакате, иако можеби ова малку ќе ја разниша сигурноста која ја имате во поглед на работно место.

Есента е периодот кога сите коцки ќе се поклопат и овие месеци ќе бидат исклучително среќни за Стрелците на професионално поле.  

Љубов

2022 на Стрелците ќе им биде исполнета со убави, романтични моменти.

За разлика од претходно, во текот на оваа година ќе бидете многу попосветени на љубовниот живот.

Во центарот на вниманието ќе ви биде партнерот и сѐ што е поврзано со заеднички планови и остварувања.

Љубовната врска или бракот прекрасно ќе се одвива во текот на целата година и ќе бидете како на седмо небо.

Се очекува да почнете заеднички живот, а во домот страста ќе биде постојано присутна.

Оние кои уште не се во врска, а се во потрага по љубов или придружник, ќе си ја пронајдат среќата во секојдневието, кога воопшто нема да размислуваат на тоа. Можна е дури и афера со колега/колешка од работа.

Мал дел од припадниците на овој знак можеби нема да ја пронаоѓаат повеќе среќата и смислата на љубовната врска, па ќе се одлучат да си ги разделат патиштата.

Тајните обожаватели ќе ви го поткренат егото, а честопати ќе има такви.

Здравје

2022 е и годината кога Стрелците ќе бидат посветени на здравјето и на фитнесот.

Ќе ви годи времето поминато во спортска сала, теретана, базен или едноставно прошетки и планинарење со пријатели.

Сакате да бидете активни и да промените од корен некои навики кои досега ве спречувале да бидете фит и здрави.

Најслаба точка ќе ви биде нервниот систем како и циркулацијата, за што активностите исто така ќе бидат од помош.

Консултирајте се со лекари, правете редовни прегледи и земајте ја препишаната доза витамини кои ви се потребни.

фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Како изгледа живеењето со секој хороскопски знак? На Рибите не им е грижа дали сте ги измиле садовите, но Јарците нема да ви дозво...
Една работа која го распламтува бесот на секој хороскопски знак Рак: Ако на каков било начин ги расплакате, тие нема да ви го заборават тоа и ќе...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg