Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Архитект 06-10-2022


4 критични датуми во 2022-ра година

Помрачувањето на Сонцето и Месечината секогаш имаат големо влијание, ако им веруваме на астролозите.

4-kriticni-datumi-vo-2022-ra-godina-001.jpg

Ова се нивните прогнози за најкритичните датуми во годината пред нас:

Помрачување на Сонцето

Овој период ќе нè потсети дека „не е злато сè што сјае.“ Тогаш е неопходно да пуштиме некои работи, наместо да ги контролираме, што може да биде по малку застрашувачки.

Ќе ни се укажат неочекувани прилики, а нашите најскриени желби ќе излезат на виделина.

Во овој период сите советуваат да се предадете на промените и брзо да се снаоѓате во тие нови околности.

Во 2022-ра година ќе има две помрачувања на Сонцето, и тоа на 30-ти април и на 25-ти октомври. Тие ќе влијаат и на начинот на кој располагаме со пари.

Помрачување на Месечината

Помрачувањата на Месечината ќе бидат идеални датуми за да се посветиме на емоциите кои долго време ги игнорираме. Некои ситуации нагло ќе се променат и ако некои работи „не одат,“ не пробувајте со сила.

Дајте си простор и оставете место за вистинскиот момент, кога работите ќе одат полесно.

Во текот на 2022-ра ќе има две помрачувања на Месечината и тоа на 16-ти мај и на 8-ми ноември.

Тогаш може да дојде и до игри на моќ, односно до откривање на скандалозни тајни кои ќе нарушат стабилни односи.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како изгледа живеењето со секој хороскопски знак? На Рибите не им е грижа дали сте ги измиле садовите, но Јарците нема да ви дозво...
4 хороскопски знаци кои треба внимателно да ги будите наутро (и причината за тоа) Некои се агресивни, а други сметаат дека нема потреба да ги будите затоа што тие...
6 хороскопски знаци кои најчесто им се враќаат на бившите партнери Штом ќе се вљубат, Раковите почнуваат да ја планираат заедничката иднина со парт...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg