Родителски хороскоп: Една грешка во воспитувањето на децата што ја прави секој знак

Раковите мора да научат да не дозволуваат децата да ги манипулираат на емотивна основа, а Рибите мора да сфатат дека нема потреба цел ден да трчаат и да собираат по децата, туку да ги научат сами да се грижат за себе. Кој родителски совет ви треба според вашиот хороскопски знак?

roditelski-horoskop-edna-greshka-vo-vospituvanjeto-na-decata-shto-ja-pravi-sekoj-znak-01.jpg

Судејќи според главните карактеристики на секој хороскопски знак, лесно може да се одреди како (ќе) се однесувате кон вашите деца и кој совет би ви бил добредојден.

Погледнете во продолжение кои се вашите најсилни страни, но и слабости како родител (но не ги земајте при срце):

Овен

Сакате да бидете постојано со своите деца и, иако, во суштина е добро тоа што им посветувате многу внимание, понекогаш е потребно да им дадете малку простор и самите да научат нешто ново.

Бик

По природа сте мошне тврдоглави, но имате големо срце.

Секогаш сте тука за да ги научите вашите деца на вистинските вредности и принципи, но не секогаш сте во право – запомнете дека и вие знаете да згрешите.

Близнаци

Забавни сте со децата, па така најверојатно на вашите наследници ќе им ја пренесете и силната смисла за хумор, креативноста и интелигенцијата.

Вие сте дефинитивно забавен родител, но понекогаш на децата им е потребна малку повеќе дисциплина и структура.

Рак

Вас ве водат емоциите на секое поле, па така и во односот со децата.

Сепак, понекогаш добро е да заборавите на чувствата и да бидете малку построги со вашите деца – не дозволувајте да манипулираат со вашите емоции.

Лав

Вие во суштина сакате да доминирате, но кога станува збор за вашите деца, често знаете да заборавите на гордоста и да бидете најдобриот пријател и водич за сопствените деца.

Вам не ви е потребен совет, имате вродена интуиција за тоа како да се однесувате со децата.

Девица

За Девиците е мошне важно сè да биде беспрекорно и да има ред, и, иако тоа може да биде од помош додека ги учите децата што се мали, сепак за оние повозрасните деца мора да сфатите дека треба да оставите малку простор тие да научат од сопствените грешки.

Уште шест знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...
Сите хороскопски знаци во банка: Кој смирено чека, а кој е „само за да праша“? Колку пати нервозно сте чекале и гласно сте дишеле од неверување, додека сте чек...
Темната страна на хороскопските знаци: Во кој круг на пеколот припаѓате? Сeкој од нас има темна страна. Верувањето дека истата ќе ве доведе во огнен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg