Добрата и лошата страна на секој хороскопски знак како брачен партнер (+ совет како да се подобри)

Бик - Вие сакате бракот да ви биде мирно море, да владее хармонија и романтика. Но, вашата претерана тврдоглавост и гордост, може да донесе бура од конфликти. Внимавајте кога со зборовите го повредувате партнерот и дадете му простор кога му е потребно.

dobrata-i-loshata-strana-na-sekoj-horoskopski-znak-kako-brachen-partner-ste-po-eden-brachen-sovet-01.jpg

Kaкви се хороскопските знаци како брачни партнери? Зошто е убаво да се биде со нив во брак, но и која им е најголемата мана? Има ли решение на тоа?

Какви се хороскопските знаци како брачни партнери:

Овен

Вие сте креативен и забавен партнер, кој постојано смислува авантуристички патувања и ја одржува искрата во бракот.

Но, кога станува збор за тоа каков слушател сте, тогаш тука има простор за подобрување. Често влегувате во конфликти и ги наметнувате своите желби и ставови.

Понекогаш забавете малку и прашајте го партнерот како се чувствува.

Бик

Вие сакате бракот да ви биде мирно море, да владее хармонија и романтика.

Но, вашата претерана тврдоглавост и гордост, може да донесат бура од конфликти.

Внимавајте кога со зборовите го повредувате партнерот и дадете му простор кога му е потребно.

Близнаци

Вие сте забавни како партнер, постојано сакате новости и со вас никогаш не е здодевно. Постојано го охрабрувате партнерот да излезе од комфор зоната.

Но, внимавајте да не го притискате премногу. Понекогаш тој не сака да прави ништо, туку само да се излежува дома и дадете му време и простор за сам да донесе одлука.

Исто така убаво е што сакате хумор и добри шеги, но не мора тие да бидат на сметка на навиките на вашиот партнер во тоалетот.

dobrata-i-loshata-strana-na-sekoj-horoskopski-znak-kako-brachen-partner-ste-po-eden-brachen-sovet-02.jpg

Рак

Уште како мали сонувавте за брачен партнер и семејство и сега буквално го живеете својот сон. Емотивни сте, одличен слушател и многу емпатични, па партнерот ужива во начинот на кој се грижите за него.

Најголемиот проблем? Тоа што држите бес и лутина во себе, па потоа пукате за ситница и правите сцена.

Не бидете перфекционист постојано и запомнете дека вашиот партнер е само човек и понекогаш прави грешки, тоа е сосема нормално и човечки.

Лав

Вие сте самоуверени, огнени и страсни и сексуалниот живот секогаш ви е на ниво, па одлично е човек да ве има за партнер.

Но, негативната страна е што често го засенувате брачниот партнер. Мора да научите некогаш да му дозволите тој да биде ѕвездата во друштвото.

Не е во ред постојано да очекувате партнерот да го полева вашето его за да бидете среќни.

Девица

Вие сте многу шармантни и секогаш размислувате логички и рационално ги решавате проблемите, па задоволство е да се биде во брак со вас.

Интелектот ви е силна страна, но понекогаш сте многу опсесивни и постојано критикувате затоа што сте перфекционисти по природа.

Обидете се да не бидете толку критични и дадете му право на глас и на партнерот. Заедно правете ги плановите за иднината.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кој е вашиот знак во арапскиот хороскоп и што открива за вас? Копје е првиот знак во арапскиот хороскоп и со него почнува, но и завршува годин...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...
3 хороскопски знаци кои ќе останат до својот брачен партнер без разлика на сè Рак: Семејството има специјално место во нивното срце. Тие се идеални брачни пар...
3 хороскопски знаци кои се најлоши девојки за љубовна врска Девиците се многу критички настроени – и кон себе, и кон нивните партнери. Без р...
Кој е вашиот знак во ромскиот хороскоп и што открива за вас? Ромскиот хороскоп прецизно го опишува карактерот на секој знак. Родените во знак...
Бик и уште 3 најромантични мажи според хороскопот Вага - Мажите родени во овој знак се верни, во секоја врска бараат хармониј...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg