Една тајна на секој хороскопски знак, која не ја признава ниту пред најдобриот пријател

Што не би му признале дури и на нашиот најдобар пријател според зодијакот? Постојат работи кои ги криеме длабоко во себе и само за себе.

Sto-e-toa-sto-sekoj-znak-nema-da-mu-go-priznae-duri-i-na-najdobriot-prijatel-01.jpg

Еве што вели зодијакот за нашите најскриени тајни:

Овен

Овенот е роден лидер и по секоја цена сака да постигне нешто во животот. Сепак, дури и овој огнен знак во суштина е многу емотивен и нежен, па длабоко во себе копнее да биде сакан.

Бик

Бикот толку многу сака безбеден живот заснован на цврсти темели и идеали, што деновите ги поминува во страв дека неговиот замок ќе се распадне на 1000 парчиња. Кога е сам со себе често пати се грижи премногу и ги анализира истите ситуации до исцрпување.

Близнаци

Секогаш желни за знаење и нови работи, Близнаците цел живот се во потрага по некаква возбуда. Тие никогаш не се задоволни и секогаш пробуваат нови работи што не ги искусиле дотогаш.

Рак

Најголемите емотивци на зодијакот всушност сонуваат за вистинска слобода – финансиска и материјална. Иако не се поддржувачи на материјализмот, сакаат да имаат пари бидејќи тоа им дава сигурност.

Лав

Доминантниот Лав мора да биде најдобар во сите сегменти од животот. Тој верува дека ги заслужува сите пофалби и почит, а тоа е она по што копнее. Секогаш и секаде, да биде прв, во сè.

Девица

Темелна, прецизна и организирана, Девицата е во потрага по личност слична на неа. Тоа е нивната животна цел, да пронајдат личност со која ќе го поминат животот, бидејќи се плашат од осаменост.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Со каков партнер секој од хороскопските знаци никогаш не би сакал да има секс (и зошто)? Лав - Кога станува збор за сексот, одбивни им се луѓето што изгледаат како озбор...
4 хороскопски знаци кои ќе откријат нова (подобра) верзија од себе ова лето Јарци, новото „јас“ кое ќе го запознаете ова лето е верзија од вас која е полна ...
Каков тип на жена избира секој хороскопски знак за брак? Сме слушнале за мажите кои излегуваат со некоја девојка, но потоа ја оставаат, б...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg