Сексуалните несигурности на секој (машки) хороскопски знак (18+)

Кого го загрижува изгледот, а кого големината?

seksualnite-nesigurnosti-na-sekoj-mashki-horoskopski-znak-001.jpg

За некои мажи сексот е чин преку кој покажуваат емоции, додека за други е физички акт кој покажува доминација.

Но, и едните и другите имаат свои несигурности.

Кои се тие, за секој хороскопски знак?

Овен

Мажот Овен е оној кој сака да доминира во креветот, па ако не му се кажува дека е најдобар – може да полуди. Сака да слуша пофалби кои се гласни и директни.

Бик

Мажите Бикови се конкурентни исто како Овните, посебно кога големината е во прашање. Како резултат на тоа ќе ја споредуваат својата машкост со пријателите, ќе пребаруваат табели на просечна големина и што ли уште не...

Близнаци

Мажите Близнаци имаат голем страв дека жената на која ѝ пружаат задоволство нема да се забавува така како што тие замислувале. Глумењето во кревет може да ги порази.

Рак

Ако постои нешто што ги загрижува Раковите – тоа е техниката. Нивната анксиозност апсолутно може психички да ги уништи, па се плашат дека тешко повторно ќе се активираат.

Лав

Лавовите си имаат зацртано дека треба да изгледаат како во еротски филм и затоа секогаш ги загрижува изгледот. Ако сакате да го налутите Лавот, кажете му дека не изгледа привлечно.

Девица

Мажите Девици се „контрол фрикови“ во кревет, но понекогаш се плашат дека не се доволно доминантни. Се сомневаат во себе и се плашат од тоа дека нема да можат да го контролираат сопствениот сексуален живот.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што најмногу ве нервира во лето, според вашиот хороскопски знак? Дури и да си поминуваат навистина добро, Рибите секогаш се убедени дека претходн...
Како секој хороскопски знак покажува љубов без да каже „те сакам? Како секој знак од Зодијакот изјавува љубов без да ги каже зборовите „Те сакам“?...
Како изгледа живеењето со секој хороскопски знак? На Рибите не им е грижа дали сте ги измиле садовите, но Јарците нема да ви дозво...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg