Љубовен хороскоп за мај 2022: Овни - ќе ја пронајдете сродната душа, Ракови - романтично патување со партнерот

Раковите ќе имаат интимни мигови со саканата личност и ќе си посветуваат повеќе внимание од кога било. Лавовите на некоја забава ќе запознаат личност со која ќе започнат пријателски однос, кој ќе прерасне во нешто повеќе.

ljuboven-horoskop-za-maj-2022-ovni-kje-ja-pronajdete-srodnata-dusha-rakovi-romantichno-patuvanje-so-partnerot-01.jpg

Дали убавата пролетна енергија ќе ви донесе хармонија во врската или пак можеби нова љубов?

Кој ќе се вљуби на прв поглед, а кој во личност која ја познава одамна и со која бил во пријателски односи?

Што ви прогнозираат ѕвездите на поле љубов за месец мај?

Овен

Ако сте во врска

Почетокот на месец мај ќе ви донесе поголемо внимание од страна на вашиот партнер. Тој ќе покажува иницијатива и од вас ќе очекува да работите на динамиката во врската. Ќе биде страстен, но на моменти ќе сака вие да ја водите врската. Ќе имате многу заеднички излегувања со пријателите и комуникацијата ќе ви биде поквалитетна од кога било.

Ако сте слободни

Ќе бидете во фокусот на вниманието на некоја личност. Таа отворено ќе ви посочи дека сака интимност со вас, но и нешто повеќе. Ќе ви се допадне директниот пристап на оваа личност и сè повеќе време ќе минувате со неа. Очекувајте возбудливи заеднички авантури со неа, но голема веројатност е и односот да се претвори во сериозна врска.

Бик

Ако сте во врска

Ќе имате навистина возбудлив социјален живот, а партнерот ќе ви биде поддршка притоа. Токму новите познанства ќе донесат нова енергија и во вашиот меѓусебен однос. Ќе имате чувство дека вашиот партнер крие нешто од вас и најверојатно ќе бидете во право во врска со тоа. Кон крајот од месецот ќе успеете да ги надминете несогласувањата и ќе си се посветите еден на друг.

Ако сте слободни

На почетокот од месецот често ќе излегувате со личност која неодамна ја запознавте преку заеднички пријател. Вашиот однос ќе биде исполнет со голем интерес еден за друг и страст. Но, во втората половина на месецот можно е да дојде до заладување на односот затоа што ќе ги видите негативните карактеристики на оваа личност.

Близнаци

Ако сте во врска

Со партнерот ќе остварите некоја значајна цел и со тоа ќе си ја подобрите заедничката финансиска состојба. Често ќе излегувате со него и ќе уживате во разни концерти, претстави и забави. Со него ќе можете да разговарате на секоја тема и ќе си бидете најголема поддршка во еден тежок миг.

Ако сте слободни

На почетокот од месецот ќе имате ново познанство и некоја личност магнетски ќе ве привлече. Ќе се смеете заедно и ќе сфатите дека имате слични заеднички интереси и теми, па дури и дека ви се допаѓаат исти места за излегување. Но, дури на крајот од месецот ќе почнете сериозно да размислувате за врска.

Рак

Ако сте во врска

Ќе имате интимни мигови со саканата личност и ќе си посветувате повеќе внимание од кога било. Лесно ќе се приспособувате еден на друг и ќе ви годат заедничките патувања. Во втората половина од месецот партнерот ќе биде преоптоварен со работни обврски и тоа може да доведе до конфликти. Имајте разбирање за него и мирот и хармонијата ќе се вратат во вашиот однос.

Ако сте слободни

Некоја личност ќе ве маѓепса со изгледот, но и со начинот на кој зрачи со самодоверба и убава енергија. Ќе откриете дека за многу работи добро се согласувате, но можно е ова да заврши само како авантура. Ако успеете да се отворите емотивно кон оваа личност, можна е сериозна врска.

Лав

Ако сте во врска

Овој месец ќе ги одведе работите во нова насока и со партнерот комуникацијата ќе ви биде поквалитетна од кога било. На ум имате заеднички авантури, а на едно викенд патување ќе доживеете многу романтично изненадување. Внимавајте само некоја трета личност да не ви се вмеша во односот.

Ако сте слободни

На некоја забава ќе запознаете личност со која ќе започнете пријателски однос, кој со текот на комуницирањето може да премине во нешто повеќе. Ќе ве воодушеви тоа што оваа личност е вљубеник во спортот исто како вас и ќе ви се допаѓа што секогаш е подготвена за акција.

Девица

Ако сте во врска

Ќе бидете подготвени да се адаптирате на потребите на партнерот и да си покажете поддршка во тешките мигови. Најверојатно ќе имате можност да отпатувате на некое незаборавно заедничко патување. Ќе има подобрување и на поле финансии, само дозволете си да сонувате со отворени очи.

Ако сте слободни

Некоја личност директно во очи ќе ви каже и покаже дека ѝ се допаѓате. Ќе сфатите дека сакате ист тип на забави, патувања и авантури. Вашиот однос ќе биде исполнет со хармонија, но кон крајот на месецот флерт со некој личност од работа може да ви донесе несогласувања.

Уште 6 хороскопски знаци на следната страна...Би можело да ве интересира:

Љубовен хороскоп за јуни 2023: Ваги - ќе се опседнете со некој, Скорпија - вашиот љубовен живот ќе б... Овен: Почекајте го крајот на месецот за носење на сериозни одлуки. Тогаш ќе ви с...
Љубовен хороскоп за септември 2023: Близнаци - ќе продолжите со интензивен флерт, Ваги - ќе бидете м... Близнаци: Ќе продолжите со интензивен флерт со личност од вашата околина. Средби...
Годишен хороскоп за 2024: Стрелец Подгответе се, бидејќи 2024-та ќе ви донесе многу изненадувања, нови можности и ...
Годишен хороскоп за 2024: Риби Следната 2024-та година ќе биде вистински предизвик за сите Риби. Ќе ви се случа...
Годишен хороскоп за 2024: Близнаци 2024-та година ќе биде полна со неочекувани пресврти, големи можности, искористе...
Како да поканите маж на љубовен состанок, според неговиот хороскопски знак? Лавовите сакаат драма, па поканете го на состанок кога ќе биде опкружен со многу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg