Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Љубовен хороскоп за мај 2022: Овни - ќе ја пронајдете сродната душа, Ракови - романтично патување со партнерот

ljuboven-horoskop-za-maj-2022-ovni-kje-ja-pronajdete-srodnata-dusha-rakovi-romantichno-patuvanje-so-partnerot-02.jpg

Вага

Ако сте во врска

Уште на самиот почеток од месецот ќе бидете опсипани со внимание од саканата личност. Огромната иницијатива за минување повеќе време заедно од страна на партнерот ќе му годи на вашето его. Можно е купување на некоја недвижнина заедно или на правење некој друг голем заеднички потег.

Ако сте слободни

Некоја личност отворено ќе ви се додворува, а вие уште повеќе ќе ја истакнете својата убавина, затоа што ваквиот тип на внимание ќе ви годи. Но, можно е да имате љубовна средба и со некоја симпатија од минатото, па да бидете растргнати на две страни. Бирајте мудро овојпат.

Скорпија

Ако сте во врска

Можни се конфликти со саканата личност, поради бурниот темперамент кој двајцата го имате. Но, втората половина од месецот ќе ве стави во ситуации каде ќе откриете дека имате заеднички интереси. Некоја постара личност од вашата околина ќе ви даде добар совет за врската.

Ако сте слободни

Некоја нова и интересна личност ќе ве натера да ставите крај на мислата дека ви е подобро да сте сингл. Ќе почнете да се гледате со неа и да уживате во романтиката со која ве опсипува. Односот ќе ви биде како динамична авантура, но можно е да биде ставен на тест поради некој здравствен проблем.

Стрелец

Ако сте во врска

Ќе ги планирате работите и ќе ги контролирате своите испади, па така врската ќе ја донесете на едно ново ниво. Ќе ставите крај на кавгите и појасно ќе гледате на некои работи. Повеќе нема да наоѓате замерки на сите потези на партнерот и тоа ќе направи тој да се чувствува ценето од ваша страна.

Ако сте слободни

Времето ќе сакате да го минувате само со позитивни, интелигентни и забавни личности и нема да се смирите додека не пронајдете некоја таква. Токму затоа периодов ќе имате низа кратки авантури и низ глава ќе ви се врти мислата дека сè уште не сте пронашле личност која е вредна за вашето време, труд и внимание.

Јарец

Ако сте во врска

Месецов ќе се насочите кон тоа да ги подобрите семејните односи. На прво место ќе ви биде партнерот и правилната распределба на обврските околу домот. Токму на овие темели ќе градите нов и подобар однос.

Ако сте слободни

Некоја личност ќе ја разбуди искрата во вас за забава и излегувања. Ќе има хемија помеѓу вас, но тешко ќе се одлучите за врска, затоа што сметате дека уште не сте ја преболеле претходната. Дадете си време, но не градете ѕид околу себе. Време е за искрени и долги разговори.

Водолија

Ако сте во врска

Мора да внесете новини во вашата врска, ако не сакате монотонијата да ви ја убие љубовта. Потребна ви е организација, а не постојано едниот да препушта на другиот и на крај да ги кренете рацете двајцата. Некој искрен разговор ќе ви ја врати старата искра во љубовта.

Ако сте слободни

Некоја личност со уникатен стил на облекување и на живот ќе ви го зароби вниманието. На вас таа ќе гледа како на пријател, но вие ќе направите сè што е во ваша моќ за да ја придобиете љубовно. Брзо ќе успеете во тоа поради самодовербата со која зрачите и ќе запловите во сериозна врска кон крајот на месецот.

Риби

Ако сте во врска

Со леснотија ќе ги водите разговорите со саканата личност и заедно ќе работите на решавање на едно недоразбирање од минатото. Конечно ќе ја вратите довербата што ја имавте во партнерот и ќе му се доверите што точно ве мачеше во изминатиот период.

Ако сте слободни

Имате многу високи критериуми и свесни сте дека само поради тоа сте сингл. И месецов многу луѓе ќе покажуваат интерес за вас, но вие слепо ќе се држите до своите верувања. Сепак, некоја личност на најнеочекуван начин ќе ја пробие вашата бариера. Ќе уживате во начинот на кој ви го освојува срцето.

С. С. | Црнобело Би можело да ве интересира:

Љубовен хороскоп за февруари 2023: Ракови - авантура со нескротлива личност, Скорпии - недостиг од љ... Бик: Дури кон крајот на месецот за слободните Бикови ќе дојдат посакуваната возб...
Љубовен хороскоп за октомври 2022: Овни – флерт со личност со сомнителен морал, Водолии – романтично... Овен: Ако сте слободни, во првата половина од месецот ќе имате средби со личност...
Годишен хороскоп за 2023: Јарец Во 2023-та нема да ви недостига флерт, ниту планови за патувања и забави. Ќе има...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg