Вашата најтоксична карактерна особина според хороскопскиот знак

Ретко кој сака да признае, но секој од нас има одредено лошо однесување со кое се повредува себеси или останатите луѓе околу него.

vashata-najtoksicna-karakterna-osobina-spored-horoskopskiot-znak-01.jpg

Некои се свесни за овие карактеристики, додека пак други дозволуваат ваквото однесување да прејде во константно токсично однесување.

Која е вашата најлоша особина според хороскопскиот знак?

Овен – Себичен

Овенот нема да направи компромис кога станува збор за своите желби, дури и на кратко или само привремено. Си резервирал одмор, а некој близок е во неволја? Бидете сигурни дека Овенот нема да го откаже одморот и ќе појде на патување без најмала грижа на совест.

Бик – Никогаш не вели „прости ми“

Како еден од најтврдоглавите знаци во зодијакот, Бикот мисли дека секогаш е во право. Можеби вашиот аргумент се заснова на логика, наука или здрав разум, тоа за Бикот не прави никаква разлика. Тие нема да си ја признаат грешката и да кажат едно едноставно „извини“.

Близнаци – Ја испревртуваат вистината

Иако имаат особен дар за комуникација, понекогаш ја користат оваа добра особина за злобни цели. Близнаците се талентирани да ги бранат двете страни од аргументот и лесно може да ја испревртат вистината, бидејќи се жедни за хаос и драма. Само дајте им телефон и малку време, нивната фантазија ќе проработи.

Рак – Емоционален манипулатор

Раковите се многу емоционално интелигентни луѓе, па кога ќе намислат да направат нешто лошо, тоа им поаѓа лесно од рака. Тие точно знаат која е вашата слаба точка и може да ве држат како „заложник“ во своите раце, како да сте најобична кукла, а конците ги влечат тие. Крајната цел на ова токсично однесување е Ракот да го добие вниманието, но и сигурноста по која копнее.

Лав – Малигно нарцисоиден

Да, има и такво нешто како претерана љубов кон себеси, а Лавот е најдобар претставник за ова. Тој има несопирлива жед за внимание и признание. Сака да биде во центарот на сите случувања, секаде. За нив среќата е еден вид на игра во која тие мора да се секогаш победници.

Девица – Суров перфекционист

Бидејќи се одликува со остар и аналитичен ум, Девицата не може да сфати како некој не ги гледа работите кои се толку очигледни (барем за неа). Постојано изнаоѓа маани и несовршености, што може да поколеба дури и некој што е сигурен во себе.

Покрај перфекционизмот, Девиците се генерално начитани и со богат речник, па точно знаат каде и како „да го удрат ножот“.

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Вашата најсилна страна според хороскопскиот знак (која другите не ја гледаат) Лавовите можеби сакаат да бидат во центарот на вниманието и изгледаат како најго...
Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...
Кој хороскопски знак е вашето куче (и што кажува тоа за него)? Зошто вашето куче се однесува онака како што се однесува?! Дали неговите особено...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg