Како се однесува секој хороскопски знак кога е вљубен?

Рибите и Водолиите ќе бараат изговор да го поминат секој миг со вас, додека Раковите ќе почнат да се однесуваат чудно и срамежливо.

kako-se-odnesuvaat-horoskopskite-znaci-koga-se-vljubeni-koga-im-e-strav-da-vi-priznaat-01.jpg

Првото „Те сакам“ е важен миг во секоја врска, но на повеќето луѓе им треба време за да соберат храброст за да ја изјават својата љубов.

Сепак, некои ситни примени во однесувањето можат да го издадат вашиот партнер дека е вљубен во вас уште пред да ви каже самиот.

Како да познаете дали партнерот е вљубен во вас, според хороскопскиот знак?

Овен

Ако Овенот е вљубен во вас, постојано ќе ве опсипува со комплименти. Тој смета дека вие сте памети и забавни, но и дека сте вистинска инспирација за него.

Па, ќе се потруди постојано да ви ги повторува овие работи и да ви покаже дека е восхитен од вас.

Бик

Бикот ќе ја користи секоја можност да ве спомне или да се пофали дека сте заедно, и тоа уште пред да ви признае дека е вљубен во вас. Постојано ќе биде заштитнички настроен кон вас, а одново и одново ќе ви покажува колку му значите.

Близнаци

Кога Близнаците ќе се вљубат, најважно им е да се грижат за саканата личност. Речиси веднаш ќе познаете ако некој Близнак е вљубен во вас бидејќи ќе почне да готви за вас, да ви се јавува само за да ве праша дали сте добри, ќе ви приредува слатки изненадувања…

Рак

Штом ќе се вљубат, Раковите почнуваат да се однесуваат малку чудно. Па, ако забележите необични промени во однесувањето кај партнерот Рак или ви изгледа посрамежлив и позатворен од вообичаено, тоа може да биде знак дека е вљубен во вас.

Лав

Ако Лавот се вљуби во личност со која не е во врска, тој сепак ќе се однесува како да е со неа. Ако, пак, сте во врска, на Лавовите не им е тешко да ви кажат дека се вљубени во вас, па нема потреба да барате знаци.

Девица

На почетокот, Девицата ќе проба да ги скрие чувствата од вас и ќе се преправа како да не се случува ништо. Па, можеби нема да забележите дека е вљубена во вас. Но, штом сфати дека врската има потенцијал и дека може да ви верува, речиси веднаш ќе ви ја изјави љубовта.

Уште шест знаци на следната страница...Би можело да ве интересира:

Со каква личност не би издржале во врска, според вашиот хороскопски знак Додека Лавовите нема да бидат среќни со срамежлив партнер, Вагите не би издржале...
Како изгледа живеењето со секој хороскопски знак? На Рибите не им е грижа дали сте ги измиле садовите, но Јарците нема да ви дозво...
Негативни карактеристики поради кои другите бегаат од вас, според хороскопскиот знак Ароганцијата на Лавовите, постојаното плачење на Раковите и егоизмот на Скорпиит...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg