Хороскопски знаци кои ги обвинуваат партнерите за сè лошо што им се случува во животот

Добриот брак подразбира љубов, но и жртви и компромис од двете страни. Има моменти кога едниот или двајцата партнери се соочуваат со неуспех. Тогаш тие можат или да го прифатат неуспехот или да го обвинат партнерот.

Horoskopski-znaci-koi-gi-obvinuvaat-partnerite-za-se-loso-vo-zivotot-01.jpg

Кои знаци од Зодијакот ги обвинуваат своите партнери за сите неуспеси во животот?

Овен

Како љубовни партнери, Овните понекогаш имаат проблем да бидат вистински и искрено вљубени во своите сопружници, затоа што се борат со себеси. Тие се борат со прифаќање и сакање на себеси.

Ова е една од причините зошто му наоѓаат маани на партнерот и имаат тенденција да го обвинуваат за сите мали нешта кои тргнуваат наопаку.

Тие не може да поднесат некој да се прифаќа себеси онаков каков што е, додека тие се несреќни со својот карактер. Ова може да го уништи бракот на долг рок.

Бик

Иако Бикот обично е многу искрен, тешко му е да го прифати неуспехот и често пати ја префрла вината на некој друг.

За да се чувствуваат помалку виновни, тие за сè го обвинуваат партнерот. Ова е еден вид на емоционална манипулација и со неа може да го измачуваат сопружникот со денови, недели, па и месеци.

Ова особено се однесува на работи поврзани со кариерата. Бикот е вреден и работи напорно, но кога ќе доживее неуспех во кариерата, виновник според него е партнерот кој или не го поддржувал доволно или му пречел во остварувањето на целите.

Водолија

Некои Водолии се големи нарциси и имаат тенденција да ги обвинуваат сите околу нив, наместо да ја препознаат личната одговорност како клучна причина за неуспехот.

Во вакви случаи, нивниот брачен другар станува колатерална штета. Кога работите ќе тргнат наопаку, Водолијата бара виновник, а тоа најчесто е личноста која е најблиска до неа и најмногу ѝ значи во животот.

Подоцна се каат за своето непромислено однесување, но ретко, речиси никогаш нема да ја признаат вината.

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што ја прави секоја жена совршена сопруга, според хороскопскиот знак Жените родени во знакот Близнаци се интелигентни и секогаш го тераат партнерот д...
Како сами ги уништувате љубовните врски, според вашиот хороскопски знак? Додека Овните не можат да поднесат кога врската ќе стане малку монотона, на Лаво...
Три хороскопски знаци во кои жените процветуваат по 50-тата година (и се најуспешни) Стареат како виното и со годините стануваат поубави и поуспешни. Жените родени в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg