Ретро тастатура за вечните носталгичари
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Ретро тастатура за вечните носталгичари

Некои од вас сигурно низ домот сѐ уште ги чуваат оние вредни предмети од минатото кои ви ги будат повеќето спомени.

retro-tastatura-za-vecnite-nostalgicari1

Меѓу нив спаѓаат старата машина за чукање, грамофонските плочи, часовници на навивање и уште многу ситници кои денес не ги употребуваме.

Сведоци сме на различните модни парчиња кои во минатото беа популарни, а денес повторно чекорат по модните писти. Но, тоа не се случува само кај модната индустрија, туку и кај модерната технологија.

Ако повторно посакувате да работите на машина за чукање, сега можете да набавите иста таква тастатура која ќе ви ги освежи спомените.

Оваа ретро тастатура доволно е да ја приклучите за вашиот таблет или компјутер преку УСБ приклучок и таа ги има истите опции како и обичната, модерна тастатура.

Оваа модерна тастатура, го носи името „Qwerkywriter” и одлична е за сите оние кои сакаат да го почувствуваат пишувањето од минатото или да ја освежат својата меморија.

 Погледнете го краткото инспиративно видео околу создавањето на оваа ретро тастатура:

Би можело да ве интересира:

Денес е светски на спиењето - Спални соби во кои сакаме да го „прослав... Сонот ни е неопходен на сите за квалитетен живот, а денес го одбележуваме денот ...
Кул дизајни кои ќе го доведат концептот за комфор во домот на ново нив... Дизајнерите не застануваат со нивниот креативен ум и постојано измислуваат дизај...
Идеи за бели, снежни новогодишни декорации од Pinterest (фото) Како најбрзо да го претворите домот во зимска бајка? Бели, снежни декорации во с...