Креативна мајка прави уметнички дела во чинија


Креативна мајка прави уметнички дела во чинија

Понекогаш доволна е само фантазија, креативност и малку вештина за обичниот домат да стане фсутан, шпагетите да се сплетат во плетенка, а компирот да стане сонце.

kreativna-majka-pravi-umetnicki-dela-vo-cinija-01.jpg

Една креативна мајка од Бразил знае да направи вистински уметнички дела во чинијата на својата ќерка.

Со помош на храната таа ги изработува омилените ликови од цртаните, како сирената Ариел, малиот принц, едно од трите прасиња и многу други.

Кое дете не би сакало да јаде од ваква чинија?

Би можело да ве интересира:

Пред vs. потоа: 16 неверојатни трансформации на стари работи во домот Со малку љубов и труд можете на старите работи да им дадете нов живот, без разли...
Креативна мајка им направи училница на своите 4 деца дома, со мебел од IKEA Изморена од хаосот кој владеел дома, една жена од Англија им направила училница ...
Кул дизајни кои се доказ дека и обичните работи може да бидат ремек-дела Иако сме навикнати некои секојдневни работи да ги гледаме со еден ист дизајн, се...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg