Креативни тетоважи со кои љубовта трае вечно (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Giro prodavac 22-04-2019
Столар 22-04-2019


Креативни тетоважи со кои љубовта трае вечно (фото)

Некои парови обожаваат да ги пренесуваат своите чувства на лист хартија, додека некои наместо хартија го користат сопственото тело за да создадат уметност.

kreativni-tetovazi-so-koi-ljubovta-trae-vecno-foto-01.jpg

Но, наместо клише фрази, срциња и иницијали, нивните идеи достигнуваат потполно ново ниво.

Паровите кои сметаат дека ја пронашле својата сродна душа се вечна инспирација, посебно оние кои сакаат да ја запечатат љубовта на уникатен начин.

На крајот, ништо не е потрајно од љубовта преточена со мастило на кожа...

Инспирирајте се или само уживајте во љубовната уметност:

Би можело да ве интересира:

Идеи за бели, снежни новогодишни декорации од Pinterest (фото) Како најбрзо да го претворите домот во зимска бајка? Бели, снежни декорации во с...
Корисни ситници од 2 долари и помалку, достапни на AliExpress За оние кои сакаат да купуваат ситници, AliExpress е рајот за онлајн шопинг... ...
Нов уникатен дизајн на новогодишна елка за луѓето со мачки и мали дечи... Со ваквиот тип на елка повеќе нема нервози и главоболки, сепак дали е толку маги...