За што сè може да го искористите стариот тексас?


За што сè може да го искористите стариот тексас?

Облеката од тексас никогаш нема да излезе од мода, но постои голема шанса старите износени фармерки во еден момент едноставно да ви досадат. Место да ги фрлите во канта, зошто да не ги искористите за да направите од нив нешто сосема ново?

za-sto-se-moze-da-go-iskoristite-stariot-teksas-01.jpg

Можеби оригинален ранец или симпатичен организарот кој ќе може да го закачите на зид?

Погледнете ги овие кратки и лесни туторијали кои ќе ви помогнат да решите што да направите од стариот тексас:

1. Направете ранец од стари фармерки


2.
Подарете и нов изглед на старата јакна


3.
Старата досадна кошула претворете ја во модерен топ


4.
Од старите тексас шорцеви и фармерки направете симпатичен организатор


5.
Направете омбре елек од тексас јакна

Би можело да ве интересира:

Мајка со креативни раце прави чуда од храна за нејзиниот син (фото) Една мајка смислила навистина креативен начин да минува повеќе време со нејзинио...
Диетална вода, градник за мажи, пиво за жени... Дали ова се најглупави... За целата генијалност која постои во секојдневните пронајдоци, постојат некои пр...
Трансформации од стари работи кои ќе му дадат нов изглед на вашиот дом Ако мислите дека нешто што веќе не го употребувате треба да го фрлите, прво разм...