Паметни идеи: Што да правите со старите џемпери, наместо да ги фрлате?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Паметни идеи: Што да правите со старите џемпери, наместо да ги фрлате?

Сите имаме барем неколку џемпери кои ги извадивме штом залади, но кога ги пробавме, сфативме дека никогаш повеќе нема да ги облечеме.

pametni-idei-sto-da-pravite-so-starite-dzemperi-namesto-da-gi-frlate-001.jpg

Некои од нив веројатно се премногу широки и истегнати, други се избледени, а трети пак имаат дупчиња на некои места.

Пред да се одлучите да ги фрлите или само да ги пикнете во некое ќоше од гардероберот, размислете во што сè можете да ги трансформирате.

Нов пар ракавици, топла капа, навлака за перница или пак бесконечна марама се само дел од идеите...

1. Топли ракавици


2. Широко капче


3. Зимски навлаки за пернички и свеќници


4. Бесконечни марами

Уште идеи на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кул трикови со кои ќе создадете неверојатна новогодишна атмосфера во домот Новата година е речиси на чекор од нас, но тоа не значи дека немате време за ушт...
Кога квалитетната реклама е на вистинското место... Светот на маркетингот е брутален, бидејќи рекламата го прави или уништува произв...
Видео туторијали како да изработите евтини новогодишни украси Ако сакате да украсите дома за празниците без да дадете половина плата на лампио...

Најчитани неделава