Стара црква трансформирана во скејт-парк со колоритни графити
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Стара црква трансформирана во скејт-парк со колоритни графити

Стара црква во шпанскиот град Ланера доживува зачудувачка трансформација во скејт-парк. Наречена „Kaos Temple“ нејзината трансформација станува сосема целосна сега кога таа се наоѓа во рацете на уличниот уметник Окуда Сан Мигел.

stara-crkva-transformirana-vo-skejt-park-so-koloritni-grafiti-01.jpg

Во соработка со „Red Bull“, Окуда ја исполнува црквата со светли изометриски слики кои и даваат една сосема поинаква димензија. Секое делче од графитот придонесува за таканаречениот колоритен хаос, но истовремено има и свое посебно значење.

„Делот наречен Kaos Star претставува колоритна и изометриска роза на ветровите која се обидува да ни каже дека не е важно каде сме, или што правиме, она што навистина е важно се нашите цели.“ – објаснува тој.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пешачки премин на кој кочат дури и „најбрзите“ Во еден мал град во Исланд, Ísafjörður, развојот на безбедноста на патиштата зем...
Идеални за фестивали - Адидас направи специјални патики отпорни на пиво и повраќаница Најпознатиот фестивал на пивото во Германија, Октоберфест, започнува за неколку ...
Кујнски алатки кои се дизајнирани да ви заштедат време и нерви Иако честопати инвестираме во класични кујнски прибори кои имаат за цел да ни ја...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава