Убавината на човечкото тело во движење (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Убавината на човечкото тело во движење (фото)

Александар Јаковлев е фотограф од Москва кој има неверојатен талент за доловување на телото во движење во неподвижна фотографија.

ubavinata-na-coveckoto-telo-vo-dvizenje-01.jpg

Овој фотограф успева да ја долови елеганцијата, грациозноста и енергијата на балетските танчари во неверојатни портрети кои ја покажуваат убавината на човековото тело во движење.

Како движењата да се замрзнати во времето, во серијата фотографии именувани како „Призори“.

Уживајте во визуелната убавина на движењето:

Би можело да ве интересира:

Минијатурни скулптури: Уметност на врв на молив 30-годишниот уметник од Тузла, Јасенко Ѓјорѓевиќ , за себеизразување користи мол...
15 лампиони кои може да ги направите за 5 минути Дали сте од оние кои секоја година докупуваат нови и нови лампиони и украси за е...
10.000 соби и 70 ресторани - Како ќе изгледа најголемиот хотел во светот? Кога ќе го слушнете поимот „најголемиот во светот...“ секогаш очекувате нешто шт...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава