Надреални и совршено естетични фотографии од бесконечни пејзажи
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Надреални и совршено естетични фотографии од бесконечни пејзажи

10.jpg

Еден фотограф одлучува да купи апарат и да започне да се занимава со фотографија. Притоа, една глетка на две дрва кои личат на едно е токму причината за неговата љубов. 

Но, потоа открива дека динамичните облаци и небото исто така можат да го инспирираат да направат одлични фотографии.

Сè започнало со убавината на светот околу него, а неговите дела продолжиле и понатаму да ја доловуваат таа убавина и да ја преточуваат во прекрасни пејзажни фотографии.

Погледнете ги неговите ремек-дела:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најшарените фотографии направени во 2019-та Апликацијата за фотографии Agora ги собра најшарените фотографии направени во 20...
Идеи како да направите необична новогодишна елка Ако и вие со години ја китите едната иста, пластична новогодишна елка, сигурно м...
Мајка со креативни раце прави чуда од храна за нејзиниот син (фото) Една мајка смислила навистина креативен начин да минува повеќе време со нејзинио...