Омилениот град во форма на прстен


Омилениот град во форма на прстен

omileniot-grad-vo-forma-na-prsten-01.jpg

Замислете да се селите со семејството во нов град на неколку години. Ова е тоа што српската златарка Оља Шектман редовно го прави, со цел да се запознае себеси си со нови урбани центри.

Со обука стекната во Санкт Петерсбург, таа ги користи главните обележја на градовите како Лондон, Париз и Њујорк и ги претвора во прекрасни прстени.

Шектман сето тоа го изработува рачно, на начинот на кој тоа го правеле старите мајстори. Тоа значи дека таа најпрво го топи металот, го витка, сече и обликува во формата која ѝ е потребна.

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дизајни од иднината поради кои ќе мислите дека живеете во 4019-та година Светот се менува и напредува брзо, па слободно можеме да кажеме дека овие дизајн...
18 генијални изуми кои ќе ви го направат поубав животот во канцеларија Сите поминуваме речиси една третина од животот работејќи. Ако канцеларијата ја с...
15 канцелариски изуми кои ќе ви го разубават работното секојдневие Како би ја опишале вашата канцеларија моментално - здодевна, монотона, некреатив...

Најчитани неделава