Талентирана тинејџерка која своите диви соништа ги претвора во слики
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 21-09-2020


Талентирана тинејџерка која своите диви соништа ги претвора во слики

Серијалот колоритни слики се дело на 16-годишна талентирана тинејџерка Димитра Милан, која започнала да црта пред 4 години.

talentirana-tinejdzerka-koja-svoite-divi-sonista-gi-pretvora-vo-sliki-01.jpg

Како ќерка на двајца уметници, Димитра била изложена на уметност уште од мали нозе и сега тоа е сосема јасно и видливо.

„Родителите ме учеа дека не секогаш треба да си расположен за цртање. Едноставно - црташ. Секој ден, по 8-9 часа баш како и било која друга работа во животот.“

Благодарение на оваа лекција, младата тинејџерка сега своите диви соништа ги пренесува на платно со голема љубов.

Д. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

17 најубави мостови во светот (фото) Холандија, Малезија, Аргентина, Унгарија се дел од земјите кои располагаат со мо...
Кујнски алатки кои се дизајнирани да ви заштедат време и нерви Иако честопати инвестираме во класични кујнски прибори кои имаат за цел да ни ја...
Агломер од 425 долари, цевка од 250 долари - Колекција на Tiffany & Co. со безобразно скапи цени Како брендот Tiffany & Co. ја опишува својата последна колекција на производ...

Најчитани неделава