Замислени пријателчиња на децата креирани во вистински кукли (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Замислени пријателчиња на децата креирани во вистински кукли (фото)

Секое дете минува низ период кога има свое замислено пријателче, кога креативноста на секое дете уште е на својот врв, слободна и неконтролирана.

zamisleni-prijatelcinja-na-deca-kreirani-vo-vistinski-kukli-001.jpg

Токму овие замислени пријателчиња ја потикнуваат и развиваат креативноста, но по извесен период сите растеме и сфаќаме дека овие замислени пријателчиња не се реални.

За да се олесни транзицијата од светот на фантазиите во светот на реалноста, рекламната компанија AMV BBDO заедно со уметниците Тсунео Года, Беки и Џои, студиото Aardman и фотографот Rankin решиле да ги трансформираат замислените пријатели на децата во реалност.

Од 60 деца било побарано да ги нацртаат своите замислени пријателчиња, а потоа истите биле претворени во кукли.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Volkswagen комбе во реална големина со ретро ентериер направено од 400.000 LEGO коцки (фото) На двајца сертифицирани LEGO создавачи им биле потребни 6 неделни да создадат ре...
Во училиште не е сѐ „розово“? Ова италијанско училиште го докажува спротивното Замислете да престојувате во училиште со розови пастелни надворешни sидови и вид...
Кино во Швајцарија ги замени црвените седишта со дупли кревети (фото) Колку пати досега сте сонувале за кино со кревет, наместо обични столчиња? Во Шв...