Обидете се да ги погледнете овие фотографии од фабрики за кукли без да вриснете (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
RECEPCIONERI/KI 27-01-2020
Планер 27-01-2020
Сервисер 27-01-2020


Обидете се да ги погледнете овие фотографии од фабрики за кукли без да вриснете (фото)

Дали некогаш сте се запрашале како изгледа подготовката на една кукла - ако погледнете внатре во фабриките каде самите кукли се подготвуваат дел по дел, сликата нема да ви се допадне.

obidete-se-da-gi-poglednete-ovie-fotografii-od-fabriki-za-kukli-bez-da-vrisnete-001.jpg

Една колекција на фотографии од фабрики за кукли направени во периодот од 1931-та до 1955-та година со сигурност ќе успее да ве исплаши или барем да ви полазат морници додека ја гледате.

Растопени глави, нозе кои висат...

Ќе успеете да ја изгледате цела колекција до крај?

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Највеселата модна колекција - Компанија ги претвора детските цртежи во шарена облека (фото) Слатки, виножита, цветови и магични суштества – во детските глави има безброј фа...
Кафуле во Сингапур го служи шеќерот како магично облаче над шолја кафе (фото) Ако мислите дека не може да имате посладок ритуал за кафе од сегашниот, ова кафу...
Минималистички тетоважи поради кои ќе посакате да се истетовирате уште утре (фото) Години наназад минималистичките тетоважи се еден од водечките трендови кој не ја...