Како од неколку бои и парче хартија да направите вистинско уметничко дело? (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Како од неколку бои и парче хартија да направите вистинско уметничко дело? (видео)

kako-od-nekolku-boi-i-parce-hatija-da-napravite-vistinsko-umetnicko-delo-01.png

Креативноста нема граници, а доказ за тоа едно момче кое успева само со неколку бои да направи цело уметничко дело.

Еден талентиран уметник прикажан на Фејсбук страната Ridi che ti passa ни покажува дека од само едно парче хартија и неколку бои може да се направи вистинско уметничко дело.

Погледнете како:

 
Come creare un'opera d'arte in pochi secondi

Come creare un'opera d'arte in pochi secondi

Posted by Ridi che ti passa on Saturday, February 13, 2016

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Zara го промени логото - луѓето се збунети и Твитер е преплавен со ком... „Новото лого на Zara всушност се обидува да ме стисне во нивната облека“ е една ...
12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител Електрична количка која вози сама на копче и ѝ се подесува брзината и уште 11 ин...
3Д печатена куќа одобрена од НАСА во која може да го искусите Марс на ... Оваа 3Д печатена куќа што им овозможува на гостите „да го искусат Марс на Земјат...