Минијатурни тетоважи кои ја изразуваат вашата индивидуалност
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Project Manager 24-01-2020
Чувар 24-01-2020


Минијатурни тетоважи кои ја изразуваат вашата индивидуалност

Во денешно време тетоважите се нешто кое можете да го забележите кај секого и веќе не постојат никакви табу теми за тоа.

minijaturni-tetovazi-koi-ja-izrazuvaat-vasata-individualnost-001.jpg

Ако некогаш тие биле заштитен знак на велосипедистите или руските затвореници, денес воопшто нека не ве чуди што дури и наставниците во училиштата гордо ги покажуваат своите тетоважи како знак на својата посебност и различност.

Овие мали тетоважи се одличен начин како да ја истакнете својата индивидуалност и да му покажете на светот дека вие имате свој став и своја личност.

Па така, според тоа дали сте зависници од храна, патување, некој спорт или нешто сосема поинакво, можете да си одберете соодветен симбол:

М. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи за нежни тетоважи на кои нема да се „бунат“ ниту најстрогите родители (фото) Минијатурни овошки, минималистички фигури, малечки животинчиња – каква тетоважа ...
Оригинална, евтина идеја: Велигденска корпа од макарони Ако барате велигденски проект за со вашите дечиња, кој нема да биде премногу ска...
Самохрана мајка сама си изградила куќа од 18 метри квадратни за да си ги намали трошоците Мишел Бојл од Орегон, до неодамна била присилена да изнајмува куќа, по цена...