Како на филм: Новиот тематски парк во Дубаи (фото + видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Како на филм: Новиот тематски парк во Дубаи (фото + видео)

Откриен е новиот архитектонски модел на Dubai Parks & Resorts кој чини 2,8 милијарда долари. Најновиот парк ќе има свој Таџ Махал и Леголенд.

dubai-kje-ima-nov-tematski-park-koj-cini-2-8-milijardi-dolari-1.jpg

Паркот е најавен да се отвори за употреба во октомври 2016-та година.

„Dubai Parks & Resorts е место каде се сретнуваат западот и истокот и создаваат свет на забава и авантури“ - како што објаснуваат официјални лица на Dubai Parks & Resorts.

dubai-kje-ima-nov-tematski-park-koj-cini-2-8-milijardi-dolari-2.jpg

Проектот всушност претставува комбинација од 6 тематски паркови во едно.

dubai-kje-ima-nov-tematski-park-koj-cini-2-8-milijardi-dolari-3.jpg

Официјални лица на Dubai Parks & Resorts се надеваат дека овој парк ќе привлече 20 милиони посетители до 2020-та година.

Го нарекуваат уште „меѓународна туристичка дестинација која можете да ја посетите во било кој период од годината“.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 идеи како сами да дизајнирате лампиони Сигурно веќе имате премногу лампиони и не ви паѓа на ум да купувате нови сетови ...
Кул трикови со кои ќе создадете неверојатна новогодишна атмосфера во д... Новата година е речиси на чекор од нас, но тоа не значи дека немате време за ушт...
Генијални дизајни без кои нема да може да си го замислите секојдневиет... Понекогаш не сме свесни дека нешто ни е потребно додека не го видиме, а токму та...